Wróć do listy

Rogowiec, łódzkie

37 000 zł
Działka 0.2522 ha Przetarg Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 37 000 zł
Miasto Rogowiec
Powierzchnia 0.2522 ha
Województwo łódzkie
Liczba działek 1
Ulica
Tryb sprzedaży Przetarg
Wadium 3 000 zł
Numer oferty 526767X1233688317
Termin wpłaty wadium 23-07-2026 Co to znaczy?

Opis

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

ul. Węglowa 5, 97-400 Bełchatów

Oddział Elektrownia Bełchatów

ogłasza pisemny przetarg publiczny nr 1/TMP/2026

na sprzedaż prawa użytkowania wieczystego niezabudowanej nieruchomości gruntowej o nr ewidencyjnym 1053/23,
obręb Rogowiec, gmina Kleszczów, o powierzchni 0,2522 ha.

Przedmiotem sprzedaży jest prawo użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej niezabudowanej, oznaczonej numerem ewidencyjnym 1053/23, obrębu Rogowiec gmina Kleszczów, o powierzchni 0,2522ha, ujawnionej w KW nr XXXX/XXXXXXXX/X

Działka gruntu, będąca przedmiotem przetargu, zlokalizowana jest w zachodniej części obrębu Rogowiec, przy ulicy Instalacyjnej, w sąsiedztwie terenów przemysłowych, w strefie rozwoju przemysłu i usług, oznaczona jest w ewidencji gruntów i budynków konturem użytku Ba. Nieruchomość nie jest uzbrojona w infrastrukturę techniczną przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjnego służącą do zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków. Dystrybucja wody i odbiór ścieków dla firm może być realizowana tylko po wyrażeniu zgody i na warunkach Oddziału KWBB i ELB w oparciu o obowiązujące w tym zakresie decyzje administracyjne określające warunki szczególnego korzystania z wód (dotyczy ilości i celu dystrybuowania wody oraz charakterystyki odbierania ścieków), a wszystkie kwestie związane z możliwością dostawy wody i odbiorem ścieków wymagają indywidualnego uzyskania przez nabywcę zgody po szczegółowej konsultacji ze służbami Oddziału ELB i KWB Bełchatów. Obecnie nieruchomość to teren pagórkowaty, zadrzewiony i zakrzewiony. Dla nieruchomości prowadzona jest księga wieczysta nr PT1B/0003059/7, a nieruchomość wolna jest od wszelkich obciążeń.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, zatwierdzonym uchwałą Rady Gminy Kleszczów nr XXIX/279/2017 z dnia 9 marca 2017 r., przedmiotowa nieruchomość stanowi teren zabudowy produkcyjnej. Na terenie działki zlokalizowana jest również strefa ochrony linii energetycznej. Szczegółowe informacje na temat obowiązujących planów można znaleźć na stronie urzędu.

Na przedmiotowej nieruchomości znajdują się czynne sieci kanalizacyjne, stanowiące własność PGE GiEK S.A Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego i sieć wodociągowa Elektrowni Bełchatów dla których przewiduje się ustanowienie odpłatnej służebności przesyłu. Na działce występują słupy teletechniczne - zbędne z punktu widzenia pracy PGE GiEK S.A dla których nie będą ustanawiane służebności i mogą zostać zdemontowane przez nabywcę na własny koszt. Pozostała infrastruktura tj. kanalizacja teletechniczna stanowi własność Gminy Kleszczów, a możliwość ustanowienia służebności przesyłu pozostaje do rozważenia nowemu nabywcy.

Otwarcie kopert nastąpi w dniu 23.07.2026 r. o godz. 10.00, w budynku U-12 , pokój 227A siedziby Elektrowni Bełchatów Wola Grzymalina 3, 97-406 Bełchatów

Historyczne ceny

Powiadomienia o najlepszych ofertach

Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!

Popularne portale
Kilkanaście portali z ogłoszeniami z całej Polski.
Przetargi
Spółdzielnie, spółki skarbu państwa, urzędy miast i inne.
Licytacje komornicze
Mieszkania dłużników sprzedawane przez komorników.
Zakup od syndyka
Nieruchomości z postępowań upadłościowych.