Rakoniewice, wielkopolskie
Szczegóły
Opis
OGŁASZA
PIERWSZY PRZETARG USTNY NIEOGRANICZONY
na sprzedaż prawa własności samodzielnego lokalu mieszkalnego nr 2 stanowiącego
własność Gminy Rakoniewice wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej
I. OZNACZENIE PRZEDMIOTU SPRZEDAŻY
Miejsce położenia nieruchomości: województwo wielkopolskie, powiat grodziski, gmina
Rakoniewice, obręb ewidencyjny Rakoniewice, ul. Krystyny 34, 62-067 Rakoniewice.
Przedmiotem sprzedaży jest lokal mieszkalny nr 2 położony w budynku mieszkalnym
wielorodzinnym nr 34 przy ul. Krystyny w Rakoniewicach wraz z udziałem w nieruchomości
wspólnej obejmującej grunt oraz części budynku i urządzenia służące do wspólnego użytku
właścicieli lokali.
Przedmiotem sprzedaży jest lokal mieszkalny nr 2 o powierzchni użytkowej 40,30 m², położony
na parterze budynku. Lokal składa się z dwóch pokoi (w tym jednego przechodniego), kuchni,
korytarza, łazienki z WC. Do lokalu przynależy piwnica
o powierzchni 0,56 m². Lokal wyposażony jest w instalacje elektryczną, wodno-kanalizacyjną,
gazową. Urządzenia pomiarowe (liczniki) zostały zdemontowane. Lokal stanowi pustostan
wymagający remontu. Z lokalem związany jest udział w nieruchomości wspólnej.
Nieruchomość stanowi część dużej wspólnoty mieszkaniowej zarządzanej przez podmiot
zewnętrzny.
CENA WYWOŁAWCZA
150 000,00 zł (słownie: sto pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100) Sprzedaż zwolniona z podatku
VAT na podstawie przepisów ustawy o podatku od towarów i usług.
TERMIN I MIEJSCE PRZETARGU
11 sierpnia 2026 r. (wtorek) o godz. 900 w siedzibie Urzędu Miejskiego Gminy Rakoniewice
Osiedle Parkowe 1, 62-067 Rakoniewice, sala sesyjna.
Wadium wynosi 10 % ceny wywoławczej tj. 15 000,00 zł (słownie: piętnaście tysięcy złotych 00/100).
Wadium należy wpłacić najpóźniej do dnia 5 sierpnia 2026 r. (środa) na rachunek bankowy
Gminy Rakoniewice 20 9081 0006 0000 1544 2000 0015. Za termin wniesienia wadium uznaje
się dzień wpływu środków na rachunek bankowy Gminy. W tytule przelewu należy wpisać
„Wadium – lokal mieszkalny nr 2, ul. Krystyny 34, Rakoniewice” oraz imię i nazwisko
uczestnika przetargu. Wadium wniesione przez uczestnika, który wygra przetarg, zostanie
zaliczone na poczet ceny nabycia.
Historyczne ceny
Rodzaje nieruchomości
Skontaktuj się
{% if source == 'fb' %} +48 512 704 562 {% else %} +48 515 990 475 {% endif %}
Powiadomienia o najlepszych ofertach
Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!
Białystok
Bielsko-Biała
Bydgoszcz
Bytom
Częstochowa
Gdańsk
Gdynia
Gliwice
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Olsztyn
Poznań
Radom
Rzeszów
Sosnowiec
Szczecin
Toruń
Warszawa
Wrocław
Zabrze
Zielona Góra
Dolnośląskie
Kujawsko-Pomorskie
Lubelskie
Lubuskie
Łódzkie
Małopolskie
Mazowieckie
Opolskie
Podkarpackie
Podlaskie
Pomorskie
Śląskie
Świętokrzyskie
Warmińsko-Mazurskie
Wielkopolskie
Zachodniopomorskie