Rakoniewice, wielkopolskie
Szczegóły
Opis
OGŁASZA
PIERWSZY PRZETARG USTNY NIEOGRANICZONY
na sprzedaż prawa własności samodzielnego lokalu mieszkalnego nr 6 stanowiącego
własność Gminy Rakoniewice wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej
I. OZNACZENIE PRZEDMIOTU SPRZEDAŻY
Miejsce położenia nieruchomości: województwo wielkopolskie, powiat grodziski, gmina
Rakoniewice, obręb ewidencyjny Rakoniewice, ul. Nowotomyska 2, 62-067 Rakoniewice.
Przedmiotem sprzedaży jest lokal mieszkalny nr 6 położony w budynku mieszkalnym
wielorodzinnym nr 2 przy ul. Nowotomyskiej w Rakoniewicach wraz z udziałem
w nieruchomości wspólnej obejmującej grunt oraz części budynku i urządzenia służące do
wspólnego użytku właścicieli lokali.
Przedmiotem sprzedaży jest lokal mieszkalny nr 6 o powierzchni 59,95 m2
, lokal położony jest
na piętrze budynku, wejście do lokalu z korytarza wspólnego. Lokal składa się z przedpokoju,
trzech pokoi, kuchni, łazienki, WC, ogrzewanie – CO piecowe. Lokal stanowi pustostan. Do
lokalu przynależna jest piwnica o powierzchni 12,63 m2
(podpiwniczenie budynku
mieszkalnego) oraz pomieszczenie gospodarcze w budynku niemieszkalnym w podwórzu
(garaż) o powierzchni użytkowej 16,75 m2
. Z lokalem związany jest udział w nieruchomości
wspólnej. Nieruchomość stanowi dużą wspólnotę mieszkaniową zarządzaną przez podmiot
zewnętrzny
CENA WYWOŁAWCZA
240 000,00 zł (słownie: dwieście czterdzieści tysięcy złotych 00/100). Sprzedaż zwolniona
z podatku VAT na podstawie przepisów ustawy o podatku od towarów i usług.
TERMIN I MIEJSCE PRZETARGU
11 sierpnia 2026 r. (wtorek) o godz. 1100 w siedzibie Urzędu Miejskiego Gminy
Rakoniewice Osiedle Parkowe 1, 62-067 Rakoniewice, sala sesyjna.
Wadium wynosi 10 % ceny wywoławczej tj. 24 000,00 zł (słownie: dwadzieścia cztery
tysiące złotych 00/100).
Wadium należy wpłacić najpóźniej do dnia 5 sierpnia 2026 r. (środa) na rachunek bankowy
Gminy Rakoniewice 20 9081 0006 0000 1544 2000 0015. Za termin wniesienia wadium uznaje
się dzień wpływu środków na rachunek bankowy Gminy. W tytule przelewu należy wpisać
„Wadium – lokal mieszkalny nr 6, ul. Nowotomyska 2, Rakoniewice” oraz imię i nazwisko
uczestnika przetargu. Wadium wniesione przez uczestnika, który wygra przetarg, zostanie
zaliczone na poczet ceny nabycia.
Historyczne ceny
Rodzaje nieruchomości
Skontaktuj się
{% if source == 'fb' %} +48 512 704 562 {% else %} +48 515 990 475 {% endif %}
Powiadomienia o najlepszych ofertach
Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!
Białystok
Bielsko-Biała
Bydgoszcz
Bytom
Częstochowa
Gdańsk
Gdynia
Gliwice
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Olsztyn
Poznań
Radom
Rzeszów
Sosnowiec
Szczecin
Toruń
Warszawa
Wrocław
Zabrze
Zielona Góra
Dolnośląskie
Kujawsko-Pomorskie
Lubelskie
Lubuskie
Łódzkie
Małopolskie
Mazowieckie
Opolskie
Podkarpackie
Podlaskie
Pomorskie
Śląskie
Świętokrzyskie
Warmińsko-Mazurskie
Wielkopolskie
Zachodniopomorskie