Wróć do listy

Jegłownik, warmińsko-mazurskie

572 000 zł
Działka 0.2666 ha Przetarg Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 572 000 zł
Miasto Jegłownik
Powierzchnia 0.2666 ha
Województwo warmińsko-mazurskie
Liczba działek 1
Ulica
Tryb sprzedaży Przetarg
Wadium 57 200 zł
Numer oferty 525476X1230664795
Termin wpłaty wadium 07-08-2026 Co to znaczy?

Opis

Wójt Gminy Gronowo Elbląskie ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż
nieruchomości stanowiącej własność Gminy Gronowo Elbląskie położonej w Jegłowniku, obręb
geod. Jegłownik:

1. Oznaczenie nieruchomości według księgi wieczystej, położenie nieruchomości, jej
powierzchnia, cena wywoławcza, wysokość wadium i termin oraz miejsce przetargu:
Przedmiotem przetargu jest sprzedaż nieruchomości gruntowej, niezabudowanej położonej
w miejscowości Jegłownik, obręb geod. Jegłownik, gmina Gronowo Elbląskie, powiat elbląski, woj.
warmińsko – mazurskie, oznaczonej nr geod. 887, obręb Jegłownik, o pow. 0,2666 ha.
Dla w/w nieruchomości Sąd Rejonowy w Elblągu – Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę
wieczystą nr XXXX/XXXXXXXX/X.

2. Cena wywoławcza nieruchomości: 572 000,00 zł netto (słownie: pięćset siedemdziesiąt dwa
tysiące złotych 00/100). Do ceny osiągniętej w wyniku przetargu zostanie doliczony podatek od
towarów i usług (VAT), zgodnie z ustawą z dnia 11 marca 2004 roku o podatku od towarów i usług
( t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 775 ze zm.), według stawki obowiązującej w dniu zapłaty. Na dzień
ogłoszenia przetargu stawka podatku VAT wynosi 23%.

3. Wadium:
Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłata wadium w pieniądzu w kwocie: 57 200,00 zł
(słownie: pięćdziesiąt siedem tysięcy dwieście złotych 00/100), przelewem na rachunek bankowy
Urzędu Gminy w Gronowie Elbląskim w PBS w Kwidzynie/ oddział Gronowo Elbląskie Nr 15 8300
0009 0091 2055 2000 0030 w terminie do dnia 7 sierpnia 2026 roku.
W tytule przelewu konieczne jest określenie uczestnika przetargu oraz numeru geodezyjnego
nieruchomości na sprzedaż której wadium jest wpłacone: wadium - działka nr 887, obręb
Jegłownik.

4. Wpłacone wadium podlega:
a) zaliczeniu na poczet ceny nieruchomości w przypadku wygrania przetargu,
b) zwrotowi uczestnikom przetargu, którzy przetargu nie wygrali, zostanie zwrócone po
rozstrzygnięciu przetargu, nie później jednak niż w ciągu 3 dni roboczych od jego
zamknięcia, bez oprocentowania,
c) przepada, jeżeli oferent, który wygra przetarg, uchyli się od zawarcia umowy
w formie aktu notarialnego, natomiast przetarg czyni się niebyłym.
5. Przetarg odbędzie się w dniu 13 sierpnia 2026 roku o godz. 10.00 w sali obrad Urzędu Gminy nr
23 w Gronowie Elbląskim przy ulicy Łączności 3.

Historyczne ceny

Powiadomienia o najlepszych ofertach

Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!

Popularne portale
Kilkanaście portali z ogłoszeniami z całej Polski.
Przetargi
Spółdzielnie, spółki skarbu państwa, urzędy miast i inne.
Licytacje komornicze
Mieszkania dłużników sprzedawane przez komorników.
Zakup od syndyka
Nieruchomości z postępowań upadłościowych.