Chodzież, wielkopolskie
Szczegóły
Opis
ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Gminy Miejskiej w Chodzieży, położonej w Chodzieży przy ul. Kwiatowej, oznaczonej jako działka nr 917/1
1. Przedmiot sprzedaży.
Nieruchomość położona w Chodzieży przy ul. Kwiatowej, oznaczona w ewidencji gruntów i budynków jako: obręb 0001 Miasto Chodzież, działka nr 917/1 o pow. 0,0037 ha, zapisana w księdze wieczystej KW nr XXXX/XXXXXXXX/X. Przedmiotowa nieruchomość stanowi teren zielony, jest niezabudowana i posiada kształt zbliżony do trapezu. Działka posiada dostęp do drogi publicznej.
2. Przeznaczenie nieruchomości w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.
Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego miasta Chodzieży uchwalonym Uchwałą Rady Miejskiej w Chodzieży nr XXXVIII/357/06 z dnia 29.05.2006 r., działka nr 917/1 oznaczona jest symbolem KD-D – teren drogi publicznej, dojazdowej.
3. Obciążenia nieruchomości:
dział III ”Prawa, roszczenia i ograniczenia” – wpisy dotyczące innych działek,
dział IV „Hipoteka” - brak obciążeń.
Nieruchomość nie jest przedmiotem zobowiązań.
4. Cena wywoławcza nieruchomości.
Cena wywoławcza w I przetargu wynosi 10.500,00 zł brutto (słownie złotych: dziesięć tysięcy pięćset 00/100), w tym należny podatek VAT w wysokości 23 %.
O wysokości postąpienia decydują uczestnicy przetargu, z tym, że postąpienie nie może wynosić mniej niż 1 % ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych. Zatem minimalne postąpienie dla przedmiotowej nieruchomości wynosi 110,00 zł.
Nabywca zobowiązany jest zapłacić osiągniętą w przetargu cenę sprzedaży nieruchomości (pomniejszoną o wpłacone wadium), nie później niż do dnia zawarcia umowy przenoszącej własność nieruchomości, przed podpisaniem aktu notarialnego.
Za termin zapłaty ceny uznaje się dzień wpływu należności na wskazany rachunek bankowy.
5. Termin i miejsce przetargu
PRZETARG ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 5 SIERPNIA 2025 R. W URZĘDZIE MIEJSKIM W CHODZIEŻY PRZY UL. IGNACEGO JANA PADEREWSKIEGO 2, SALA NR 305, GODZINA 11.30.
6. Wadium.
Uczestnik przetargu zobowiązany jest do wniesienia wadium w pieniądzu w wysokości 1.800 zł (słownie złotych: jeden tysiąc osiemset 00/100). W przetargu mogą wziąć udział osoby fizyczne, osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, które wniosą wadium w wyżej wymienionej kwocie i formie, w takim terminie, aby w dniu 30 lipca 2026 r. znalazło się na koncie Gminy Miejskiej w Chodzieży:
Erste Bank Polska 93 1090 1317 0000 0001 0208 1285.
Za termin wpłaty uznaje się dzień wpływu należności na wskazany rachunek bankowy.
Historyczne ceny
Rodzaje nieruchomości
Skontaktuj się
{% if source == 'fb' %} +48 512 704 562 {% else %} +48 515 990 475 {% endif %}
Powiadomienia o najlepszych ofertach
Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!
Białystok
Bielsko-Biała
Bydgoszcz
Bytom
Częstochowa
Gdańsk
Gdynia
Gliwice
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Olsztyn
Poznań
Radom
Rzeszów
Sosnowiec
Szczecin
Toruń
Warszawa
Wrocław
Zabrze
Zielona Góra
Dolnośląskie
Kujawsko-Pomorskie
Lubelskie
Lubuskie
Łódzkie
Małopolskie
Mazowieckie
Opolskie
Podkarpackie
Podlaskie
Pomorskie
Śląskie
Świętokrzyskie
Warmińsko-Mazurskie
Wielkopolskie
Zachodniopomorskie