Wróć do listy

Koszarawa, śląskie

19 016 zł
Działka 1.1427 ha Zakup od syndyka Udział % Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 19 016 zł
Miasto Koszarawa
Powierzchnia 1.1427 ha
Województwo śląskie
Liczba działek 0
Ulica
Tryb sprzedaży Syndyk
Wadium 19 016 zł
Numer oferty 524705X1228859113
Termin wpłaty wadium 22-07-2026 Co to znaczy?

Opis

Regulamin przetargu w formie konkursu ofert połączonego z aukcją Przedmiot sprzedaży stanowią udziały w działkach położonych w Koszarawie oraz Przyborowie:a. udział w wysokości 29/32 w prawie własności działek 6998/4, 7072/3, 6998/10, 6998/9, 6998/12 o łącznej powierzchni 10 855 m2 objętych księgą wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X Koszarawie oraz b. udział w wysokości ½ w prawie własności działek 9218/3 i 9218/4 objętych księgą wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X o łącznej powierzchni 573 m2 w Przyborowie. Nieruchomości stanowią składnik masy upadłości osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej, dla której Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej, prowadzi postępowanie upadłościowe pod sygnaturą BB1B/GUp-s/208/2024.2. Wartość rynkową udziału w nieruchomości opisanej w p. 1 określa się zgodnie z wyceną rzeczoznawcy na 52 562,50 złotych, a udziału opisanego w p. 2 na 23 500,00 złotych, przy czym indywidulane wartości rynkowe każdej z działek ustalone są w oparciu oszacowanie oraz powierzchnię działek.Cena wywoławcza jest równa 25% wartości oszacowania prawa własności nieruchomości gruntowych i wynosi 19 015,63 zł.Oferta winna wskazywać cenę proponowaną za udział wskazany w p. a i osobno cenę za udział w p. b. Może też wskazywać jeden z udziałów i cenę za ten udział. Sprzedaż wyżej opisanych udziałów jest niepowiązana.Sprzedaż jest objęta podatkiem od czynności cywilno-prawnych, jest to sprzedaż z majątku osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej.Wszystkie koszty notarialne, opłaty związane z aktem notarialnym oraz podatki ponosi Kupujący.Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest uznanie rachunku masy upadłości sumą wadium w wysokości 20% ceny wywoławczej. Wadium winno wpłynąć na rachunek bankowy masy upadłości przed otwarciem ofert.Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest przysłanie oferty na adres kancelarii listem poleconym, przesyłką kurierską, przy czym wpływ oferty winien nastąpić do dnia poprzedzającego dzień otwarcia kopert. Oferta winna zawierać następujące oświadczenie: "Oferuję cenę zakupu nieruchomości w postępowaniu o sygnaturze BB1B/GUp-s/208/2024 prowadzonym w Sądzie Rejonowym w Bielsku-Białej od syndyka w cenie ……………….. złotych. Oświadczam, że zapoznałem się treścią Regulaminu przetargu i akceptuję jego treść oraz że zapoznałem się ze stanem nieruchomości będącej przedmiotem przetargu." Złożenie oferty możliwe jest także poprzez system Krajowego Rejestru Zadłużonych do sygnatury akt postępowania BB1B/GUp-s/208/2024 poprzez wybór "pismo inne". Oferta winna być wyższa lub równa cenie wskazanej w p. 3 pod rygorem jej nieuznania.Oświadczenie, o którym mowa w powyższym punkcie, winno być czytelnie podpisane przez osobę uprawnioną do składania oświadczeń woli w imieniu Oferenta, a jej umocowanie wykazane.Złożenie oferty cenowej w konkursie ofert wiąże kupującego, a wadium podlega zaliczeniu na cenę zakupu, w przypadku nie przystąpienia przez wybranego Oferenta lub Oferentów do zakupu wadium przepada na rzecz masy upadłości. W przypadku ofert, które nie zostały wybrane, wadium podlega zwrotowi bez zbędnej zwłoki przez syndyka bezpośrednio na rachunek bankowy, z którego zostało wpłacone.Przystąpienie przez wybranego Oferenta do zakupu winno nastąpić nie później niż w terminie 60 dni od dnia wybrania oferty przez syndyka i wyznaczenia terminu aktu notarialnego sprzedaży przez syndyka pod rygorem przepadku wadium na rzecz masy upadłości. W przypadku nieprzystąpienia do aktu notarialnego przez oferenta, który złoży najwyższą ofertę, w jego miejsce zostaje wybrany oferent z drugą co do wysokości ważną ofertą, bez konieczności przeprowadzania kolejnego przetargu.Otwarcie ofertami nastąpi publicznie w kancelarii syndyka Mariusza Kamińskiego przy ul. Żywieckiej 212a, 34-325 Łodygowice w dniu 23 lipca 2026 roku o godzinie 13:30.Wyłącznie w przypadku dwóch lub więcej ofert z tą samą oferowaną ceną, bezpośrednio po otwarciu kopert z ofertami, syndyk przeprowadzi aukcję ustną z sumą postąpienia 2 000 złotych, słownie: dwa tysiące złotych, celem wyłonienia nabywcy.Z przebiegu aukcji zostanie sporządzony protokół.Rachunek masy upadłości właściwy do wpłaty wadium i reszty zakupu przedmiotu sprzedaży ceny to: 09_1140_2004_0000_3702_8567_4946 mBank SA.Operat szacunkowy jest do wglądu w Krajowym Rejestrze Sądowym w aktach postępowania upadłościowego prowadzonego pod sygnaturą BB1B/GUp-s/208/2024.Zainteresowani mogą zobaczyć samodzielnie nieruchomości.W razie pytań proszę o kontakt mailowy z kancelarią: biuro[małpa]kancelariasyndyka[kropka]com.Syndyk dopuszcza zmiany niniejszego regulaminu w celu zapewnienia transparentności procesu sprzedaży i usunięcia ewentualnych wątpliwości co do zasad przetargu.

Powiadomienia o najlepszych ofertach

Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!

Popularne portale
Kilkanaście portali z ogłoszeniami z całej Polski.
Przetargi
Spółdzielnie, spółki skarbu państwa, urzędy miast i inne.
Licytacje komornicze
Mieszkania dłużników sprzedawane przez komorników.
Zakup od syndyka
Nieruchomości z postępowań upadłościowych.