Wróć do listy

Oświęcim, małopolskie

8 900 000 zł
Działka 3.291 ha Przetarg Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 8 900 000 zł
Miasto Oświęcim
Powierzchnia 3.291 ha
Województwo małopolskie
Liczba działek 0
Ulica
Tryb sprzedaży Przetarg
Wadium brak danych
Numer oferty 523471X1225969085
Termin wpłaty wadium 14-07-2026 Co to znaczy?

Opis

Należy skontaktować się z prowadzącym sprzedaż w kwestii dokładnych terminów złożenia oferty i wpłaty wadium.


Opis oferty
Atrakcyjny teren inwestycyjny pod zabudowę usługową o powierzchni 3,291 ha w Oświęcimiu



Przedmiotem oferty sprzedaży jest niezabudowany obszar o całkowitej powierzchni 3,291 ha. Oferowana nieruchomość składa się z dwóch działek oznaczonych w ewidencji gruntów jako: 4498 oraz 4499, obręb Oświęcim, będących własnością miasta Oświęcim. Teren położony jest w zachodniej części miasta przy ulicy Ostatni Etap, w odległości około 2 km od centrum. Działki znajdują się w otoczeniu obiektów usługowych. W niedalekiej odległości od nieruchomości będzie przebiegała obwodnica Oświęcimia, łącząca miasto Oświęcim z trasą ekspresową S1 Mysłowice - Bielsko Biała. Bezpośredni dostęp terenu do sieci dróg ekspresowych powoduje, że oferowane nieruchomości znajdują się w idealnej lokalizacji do budowy centrum logistycznego lub magazynowego. Niezbędna infrastruktura techniczna, zapewniająca dostęp do wszystkich mediów, znajduje się w obrębie granic nieruchomości oraz w granicach nieruchomości sąsiednich. Obszar posiada obowiązujący miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego oznaczony jako: U - teren zabudowy usługowej, umożliwiający lokalizację obiektów z branży usługowej o maksymalnej wysokości zabudowy 16 metrów oraz zezwala na budowę dróg wewnętrznych. Strategiczne położenie - w pobliżu budowanej obwodnicy oraz dobra dostępność komunikacyjna czyni teren atrakcyjnym dla biznesu i lokalnych przedsiębiorców.



Przetarg nieograniczony na sprzedaż wyżej opisanej nieruchomości planowany jest w miesiącu lipcu br.

Cena wywoławcza nieruchomości 8 900 000,00 zł netto.

Sprzedaż nieruchomości podlega opodatkowaniu podatkiem VAT na podstawie ustawy z dnia 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług ( t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 775 ze zm.).



Dodatkowych informacji w sprawie nieruchomości można zasięgnąć w Biurze Rozwoju Miasta, ul. Zaborska 2, 32-600 Oświęcim (pok. 28, tel. 3 3 8 4 2 9 1 2 8, e-mail: b r m @ u m. o s w i e c i m .p l). Zapraszamy do kontaktu.

Historyczne ceny

Powiadomienia o najlepszych ofertach

Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!

Popularne portale
Kilkanaście portali z ogłoszeniami z całej Polski.
Przetargi
Spółdzielnie, spółki skarbu państwa, urzędy miast i inne.
Licytacje komornicze
Mieszkania dłużników sprzedawane przez komorników.
Zakup od syndyka
Nieruchomości z postępowań upadłościowych.