Wróć do listy

Tajęcina, podkarpackie

170 000 zł
Działka 0.0776 ha Przetarg Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 170 000 zł
Miasto Tajęcina
Powierzchnia 0.0776 ha
Województwo podkarpackie
Liczba działek 1
Ulica
Tryb sprzedaży Przetarg
Wadium 17 000 zł
Numer oferty 521180X1220603563
Termin wpłaty wadium 19-06-2026 Co to znaczy?

Opis

Wójt Gminy Trzebownisko

Działając na podstawie art. 38 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami ( Dz.U z 2026r., poz. 399 tj. ), oraz Uchwały Nr V/50/2019 Rady Gminy Trzebownisko z dnia 27 marca 2019r. w sprawie sprzedaży w drodze przetargu nieruchomości położonych w Tajęcinie, stanowiących własność Gminy Trzebownisko.

ogłasza

II przetarg ustny nieograniczony (licytacja) na sprzedaż niezabudowanych nieruchomości gruntowych, stanowiących własność Gminy Trzebownisko, oznaczonych jako:

Lp.


Położenie
nieruchomości

Oznaczenie nieruchomości wg księgi wieczystej oraz ewidencji gruntów i budynków

Cena wywoławcza nieruchomości netto

Wadium


2.

Tajęcina,

gm. Trzebownisko, powiat rzeszowski

- działka nr 68/24 o pow. 0,0776 ha (obręb 0006)

Id działki: 181613_2.0006.68/24

Działka objęta księgą wieczystą nr XXXX/XXXXXXXX/X

170 000,00 zł netto *


17 000,00 zł


* Uwaga : Do ceny nabycia nieruchomości należy doliczyć podatek Vat 23%.
Postąpienie w przetargu nie może być niższe niż 1% ceny wywoławczej z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych.


Pierwszy przetarg odbył się 27 maja 2026r.

Przeznaczenie nieruchomości:

Działki nie są objęte Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Dla działek zostały wydane decyzje o warunkach zabudowy obejmujące budowę budynku mieszkalnego jednorodzinnego.

Opis nieruchomości:

Działka nr 68/18 . Nieruchomość nie jest zabudowana, porośnięta roślinnością trawiastą. Działka posiada dostęp do drogi publicznej utwardzonej poprzez drogi wewnętrzne oraz posiada dobre możliwości uzbrojenia w media. Teren ukształtowania płaski. Działka od zachodu sąsiaduje z terenami zabudowanymi, od wschodu sąsiaduje z drogą wewnętrzną, położona pomiędzy działkami niezabudowanymi. Wzdłuż zachodniej granicy biegnie podziemna sieć elektroenergetyczna oraz kanalizacyjna, wzdłuż południowej granicy biegnie sieć kanalizacyjna. Na działce znajduje się sieć gazociągu przesyłowego DN65 oraz sieć wody złożowej DN65, dla których została ustanowiona służebność przesyłu. Działka stanowi użytek pastwisko trwałe Ps IV.

Działka nr 68/24 . Nieruchomość nie jest zabudowana, porośnięta roślinnością trawiastą. Działka posiada dostęp do drogi publicznej utwardzonej poprzez drogi wewnętrzne oraz posiada dobre możliwości uzbrojenia w media. Teren ukształtowania płaski, kształt działki zbliżony do trapezu. Działka od zachodu sąsiaduje z terenami zabudowanymi, od wschodu sąsiaduje z drogą wewnętrzną, położona pomiędzy działkami niezabudowanymi. Od strony południowej, w odległości ok 3m od granicy działki biegnie rów melioracyjny. Wzdłuż zachodniej granicy biegnie podziemna sieć elektroenergetyczna oraz kanalizacyjna. Na działce znajduje się sieć gazociągu przesyłowego DN65 oraz sieć wody złożowej DN65, dla których została ustanowiona służebność przesyłu. Sieć ta biegnie wzdłuż zachodniej i południowej granicy działki. Działka stanowi użytek pastwisko trwałe PsIV.



Informacja o obciążeniach i zobowiązaniach:

Dla działek prowadzona jest księga wieczysta nr XXXX/XXXXXXXX/X w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie. Dział IV księgi- Hipoteka bez wpisów, Dział III- Prawa, roszczenia i ograniczenia- wpis służebności przesyłu dla działek nr 68/18, 68/24, opisany szczegółowo pod numerem 13. Poza tym działki nie są przedmiotem innych obciążeń i zobowiązań.



Przetarg odbędzie się w dniu 22 lipca 2026r. o godz. 10 00 w siedzibie Urzędu Gminy w Trzebownisku, 36-001 Trzebownisko 976.

Warunkiem dopuszczenia do udziału w przetargu jest uiszczenie wadium, które należy wpłacić w pieniądzu polskim, przelewem na konto Gminy Trzebownisko w Banku Spółdzielczym w Jasionce Nr 24 9191 0000 2001 0000 0143 0062 do 15 lipca 2026r. włącznie ( liczy się termin wpływu środków na rachunek bankowy Gminy). Wadium należy wpłacić dla każdej działki osobno.

W tytule przelewu należy podać: imię i nazwisko lub nazwę wpłacającego wadium oraz położenie i nr działki.



Osoby biorące udział w przetargu powinny zapoznać się ze stanem faktycznym i prawnym sprzedawanych działek. Przed rozpoczęciem inwestycji na działkach zaleca się wykonanie badania geologicznego gruntu.

Działki sprzedawane są na podstawie danych z ewidencji gruntów i budynków.



Wójt Gminy może odwołać ogłoszony przetarg z ważnych powodów (art. 38 ust.4 ustawy o gospodarce nieruchomościami, Dz. U. z 2026r., poz. 399 tj.).

Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy w podanym w zawiadomieniu miejscu i terminie, organizator przetargu może odstąpić od zawarcia umowy, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi.



Ogłoszenie o przetargu wywiesza się na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Trzebownisko oraz na tablicach ogłoszeń na terenie Sołectwa Tajęcina.

Ogłoszenie o przetargu publikuje się na stronie internetowej Urzędu Gminy: www.trzebownisko.pl oraz BIP Gminy Trzebowisko www.bip.trzebownisko.pl , a także zamieszcza się w prasie tj. infopublikator.pl.



Szczegółowe informacje dotyczące w/w nieruchomości można uzyskać w Urzędzie Gminy w Trzebownisku, 36-001 Trzebownisko 976, p.23, piętro II, tel. (017) 77- 13- 714, 713.

Historyczne ceny

Powiadomienia o najlepszych ofertach

Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!

Popularne portale
Kilkanaście portali z ogłoszeniami z całej Polski.
Przetargi
Spółdzielnie, spółki skarbu państwa, urzędy miast i inne.
Licytacje komornicze
Mieszkania dłużników sprzedawane przez komorników.
Zakup od syndyka
Nieruchomości z postępowań upadłościowych.