Wróć do listy

Świnoujście, zachodniopomorskie

520 000 zł
Działka 0.1071 ha Przetarg Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 520 000 zł
Miasto Świnoujście
Powierzchnia 0.1071 ha
Województwo zachodniopomorskie
Liczba działek 1
Ulica
Tryb sprzedaży Przetarg
Wadium 30 000 zł
Numer oferty 520859X1219851781
Termin wpłaty wadium 06-08-2026 Co to znaczy?

Opis

Działka na sprzedaż

Opis nieruchomości

Załącznik Nr 1

do Zarządzenia Nr 397 /2026

Prezydenta Miasta Świnoujście

z dnia 9 czerwca 2026 r.

PREZYDENT MIASTA ŚWINOUJŚCIE

Ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonej

w Świnoujściu przy ulicy Osiedlowej

Informacja o nieruchomości

L.p.

1.

Oznaczanie geodezyjne działki

665 obr. 0018

Pow.

działki

w [m2]

1071

Nr księgi

wieczystej

SZ1W

/00053959/8

Cena wywoławcza nieruchomości brutto

520 000 zł

Cena zawiera podatek od towarów i usług

VAT w stawce 23%

Wadium

30 000 zł

Do granicy działki doprowadzone są sieci wodociągowe i kanalizacji sanitarnej.

Działka zadrzewiona, wymagane jest uzyskanie decyzji na wycinkę.

Nieruchomość zbywana jest w stanie istniejącym.

Przeznaczenie nieruchomości i sposób jej zagospodarowania

Zgodnie z Uchwałą nr XLIII/351/2005 Rady Miasta Świnoujście z dnia 30 czerwca 2005r. (Dz. Urz. Woj. Zachodniopomorskiego z 2005r. nr 63) w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Świnoujście, obejmującego obszar Dzielnicy Przytór Łunowo przedmiotowe działki znajdują się w obszarze o symbolu: 39 MN – teren zabudowy jednorodzinnej.

Informacje o przetargu

Przetarg odbędzie się 13.08.2026 roku o godzinie 10.00 - w sali 130 Urzędu Miasta w Świnoujściu ul. Wojska Polskiego Nr 1/5 (I piętro).

O wysokości postąpienia decydują uczestnicy przetargu, z tym że postąpienie wynosi nie mniej niż 1% ceny wywoławczej.

Warunkiem udziału w przetargu jest:

1. wniesienie kwoty wadium, przelewem na konto Urzędu Miasta w Świnoujściu: PeKaO S. A. – Świnoujście NR 27 1240 3914 1111 0010 0965 1187 - do dnia 06.08.2026 roku. – za dzień wniesienia wadium uważa się datę wpływu na konto depozytów Miasta. Na dowodzie wpłaty należy zaznaczyć nieruchomość na którą zostało wpłacone wadium.

2. przedłożenie komisji przetargowej przed otwarciem przetargu:

• w przypadku osób fizycznych – dowodu tożsamości a w przypadku osób fizycznych prowadzących

działalność gospodarczą dodatkowo wydruk ze strony internetowej Centralnej Ewidencji i Informacji o

Działalności Gospodarczej (.pl),

• osoby fizyczne będące w związku małżeńskim i posiadające umowną lub ustawową wspólność majątkową przystępujące do przetargu zobowiązane są złożyć pisemne oświadczenie współmałżonka o wyrażeniu przez niego zgody na nabycie nieruchomości po cenie wylicytowanej przez współmałżonka;

• w przypadku osób prawnych i jednostek organizacyjnych nie posiadających osobowości prawnej

a podlegających wpisom do rejestrów – aktualnego wpisu z właściwego rejestru sądowego, właściwych pełnomocnictw, dowodów tożsamości osób reprezentujących podmiot.

• złożenie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych w związku

z prowadzonym przetargiem na sprzedaż przedmiotowej nieruchomości;

• w przypadku nabywania nieruchomości przez cudzoziemca mają zastosowanie przepisy ustawy z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (Dz. U. z 2017 r. poz. 2278).

Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy w miejscu i terminie wyznaczonym w protokole z przetargu, organizator przetargu może odstąpić od zawarcia umowy, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi.

Informacje o nieruchomości można uzyskać w Wydziale Ewidencji i Obrotu Nieruchomościami pok. 206, Urzędu Miasta Świnoujście ul. Wojska Polskiego 1/5, ., Prezydent Miasta zastrzega sobie prawo odwołania przetargu w przypadku zaistnienia uzasadnionych przyczyn.

Historyczne ceny

Powiadomienia o najlepszych ofertach

Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!

Popularne portale
Kilkanaście portali z ogłoszeniami z całej Polski.
Przetargi
Spółdzielnie, spółki skarbu państwa, urzędy miast i inne.
Licytacje komornicze
Mieszkania dłużników sprzedawane przez komorników.
Zakup od syndyka
Nieruchomości z postępowań upadłościowych.