Wróć do listy

Bełk, śląskie

73 250 zł
527 zł/m2
Dom 139,00 m2 Zakup od syndyka Udział % Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 73 250 zł
Miasto Bełk
Powierzchnia 139,00 m2
Województwo śląskie
Ulica Palowicka 87
Tryb sprzedaży Syndyk
Wadium 7 325 zł
Numer oferty 515826X1208064495
Termin wpłaty wadium 01-06-2026 Co to znaczy?

Opis

Opis
Nieruchomość gruntowa zabudowana domem jednorodzinnym położona w Bełku przy ul. Palowickiej 87 na działce gruntu 2726/222. Budynek wybudowany latach 1999 w technologii tradycyjnej. Budynek o powierzchni użytkowej 139,00m2, jest dwukondygnacyjny, w zabudowie wolnostojącej, podpiwniczony. Stan techniczny i standard budynku średni. Działka o powierzchni 4565m2, teren częściowo ogrodzony, średnio zagospodarowany, kształt nieregularny. Nieruchomość posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej.

Nieruchomość wyposażona w instalację elektryczną, wodno-kanalizacyjną, CO piec węglowy.

Przeznaczenie w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne.

Syndyk masy upadłości Marii Dorison zamieszkałej w Bełku, będącej osobą fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej, ogłasza nieograniczony pisemny przetarg ofertowy na sprzedaż udziału w wysokości 1/4 w nieruchomości gruntowej zabudowanej domem jednorodzinnym położonej w Bełku przy ul. Palowickiej 87, działka 2726/222, obręb 0001 Bełk, dla której jest prowadzona Księga Wieczysta o nr XXXX/XXXXXXXX/X.

Wartość nieruchomości wynosi 73 250,00 zł, minimalna wartość sprzedaży wynosi 73 250,00 zł.

I. Warunkiem uczestnictwa jest złożenie oferty kupna.
II. Oferta kupna powinna zawierać:
1. Oferta winna zawierać:
• oznaczenie oferenta, proponowaną cenę nabycia, podpis oferenta lub osoby upoważnionej przez oferenta lub osoby działającej w jego imieniu, nr telefonu, adres mailowy,
• aktualny wypis z KRS, CEIDG lub innego rejestru (w zależności od formy prawnej oferenta) albo poświadczoną notarialnie kserokopię dowodu osobistego, jeżeli oferentem jest osoba fizyczna,
• oryginał ewentualnie udzielonego pełnomocnictwa albo jego kserokopię potwierdzoną za zgodność z oryginałem przez notariusza,
• oświadczenie o wyrażeniu zgody na pokrycie wszelkich kosztów związanych z przeniesieniem własności,
• oświadczenie o zapoznaniu się ze stanem przedmiotu postępowania w tym prawnym i technicznym oraz oświadczenie o wyrażeniu zgody na wyłączenie rękojmi za wady fizyczne i prawne na zasadzie art. 558 kc,
• oświadczenie, że oferent nie należy do grona osób wyłączonych z uczestnictwa tj. upadły, syndyk, jego małżonek, dzieci oraz obecni podczas rozpatrywania ofert w charakterze urzędowym,
• oświadczenie oferenta będącego osobą fizyczną, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeśli tak, to czy nabywa przedmiot sprzedaży do majątku wspólnego małżonków czy do majątku osobistego. W przypadku nabycia przedmiotu sprzedaży do majątku osobistego, oferent winien złożyć wraz z ofertą stosowne oświadczenie. W przypadku nabycia przedmiotu sprzedaży do majątku wspólnego małżonków, ofertę może złożyć jeden z nich, jednakże zgodnie z art. 37 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 25 lutego 1964 r. – Kodeks rodzinny i opiekuńczy wymagana jest zgoda drugiego małżonka. Zgoda drugiego małżonka na nabycie przedmiotu sprzedaży do majątku wspólnego powinna być wyrażona w formie pisemnej i winna obejmować zgodę na nabycie Przedmiotu Sprzedaży, złożenie oferty oraz udział w aukcji, w tym również możliwość postąpienia na warunkach określonych uznaniem współmałżonka biorącego udział w aukcji,
• potwierdzenie wpłaty wadium na zakup udziału w nieruchomości gruntowej będącej przedmiotem składanej oferty, tj. 10% ceny wywoławczej.

Oferta niezawierająca chociażby jednego z elementów określonych wyżej, złożona z przekroczeniem terminu lub z uchybieniem obowiązku wpłaty wadium nie będzie podlegała rozpatrzeniu.

Oferty w języku polskim lub w tłumaczeniu na język polski przez przysięgłego tłumacza w zaklejonych kopertach uniemożliwiających ich otwarcie z wyraźnym i czytelnym oznaczeniem oferenta, a także z dopiskiem „OFERTA Maria Dorison - NIE OTWIERAĆ” winny być dostarczone na adres Kancelarii Syndyka, ul. Daszyńskiego 59/8, 44-100 Gliwice do 1 czerwca 2026 roku.

Składający ofertę na nabycie przedmiotu postępowania powinien, pod rygorem nierozpoznania oferty przez syndyka, wpłacić na rachunek bankowy Organizatora o numerze 28 1600 1462 1732 3979 7000 0001, wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej. Złożenie chociażby jednej oferty wystarcza do odbycia postępowania na sprzedaż ww. składnika majątku.

III. Rozpoznanie ofert.
Rozpoznanie ofert nastąpi 2 czerwca 2026 roku o godzinie 9.00 przez syndyka w Kancelarii Syndyka, ul. Daszyńskiego 59/8, 44-100 Gliwice w obecności wszystkich zainteresowanych, którzy się stawią. Wyboru dokona syndyk masy upadłości. O dokonanym wyborze niezwłocznie zostaje w formie elektronicznej powiadomiony oferent, którego cena została przyjęta.

Powiadomienia o najlepszych ofertach

Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!

Popularne portale
Kilkanaście portali z ogłoszeniami z całej Polski.
Przetargi
Spółdzielnie, spółki skarbu państwa, urzędy miast i inne.
Licytacje komornicze
Mieszkania dłużników sprzedawane przez komorników.
Zakup od syndyka
Nieruchomości z postępowań upadłościowych.