Wróć do listy

Gdańsk, pomorskie

191 250 zł
3 993 zł/m2
Mieszkanie 47,90 m2 1 piętro Licytacja komornicza Oferta zakończona
-73%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 191 250 zł
Miasto Gdańsk
Powierzchnia 47,90 m2
Województwo pomorskie
Ulica Wincentego Witosa 5
Piętro 1
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 25 500 zł
Numer oferty 51360X120285123
Termin wpłaty wadium 30-01-2020 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Gdańsk- Południe w Gdańsku Alicja Julke- Kostrzewa na podstawie art. 953 kpc w sprawie Km 238/18 i inne podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 31.01.2020 r. o godz. 11:00 w Sądzie Rejonowym Gdańsk- Południe w Gdańsku 80-802 Gdańsk, ul. 3 Maja 9a s. E.1.10A odbędzie się

pierwsza licytacja

spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego nr 87 należącego do dłużnika xx składającego się z dwóch pokoi, kuchni, łazienki i przedpokoju, o łącznej powierzchni użytkowej 47,90 m2. Lokal usytuowany jest na I piętrze w budynku wielolokalowym położonym w Gdańsku przy ul. Wincentego Witosa 5, stanowiącym część składową nieruchomości gruntowej obejmującej działkę ewidencyjną nr 214/117 i 214/202. Do lokalu przypisana jest piwnica nr 87. Spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego nie ma urządzonej księgi wieczystej. Lokal znajduje się w zasobach Spółdzielni Mieszkaniowej „Chełm” z siedzibą w Gdańsku przy ul. Stanisława Worcella 33. Dla nieruchomości gruntowej prowadzona jest przez Sąd Rejonowy Gdańsk- Północ w Gdańsku, III Wydział Ksiąg Wieczystych, księga wieczysta nr XXXX/XXXXXXXX/X.

Suma oszacowania wynosi 255 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 191 250,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię do dnia poprzedzającego przetarg w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 25 500,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo książeczce oszczędnościowej banków uprawnionych według prawa bankowego zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika:

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Oddział 1 w Gdańsku 80 10201811 0000 0702 0179 0864najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Zgodnie z przepisem art.976 §1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.

W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 08:00 do godz. 15:00 oraz przeglądać w Kancelarii Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym Gdańsk- Południe w Gdańsku Alicji Julke- Kostrzewa przy ul. Kartuskiej 137/2 (w godzinach otwarcia kancelarii) odpis protokołu oszacowania nieruchomości, operat szacunkowy z akt postępowania egzekucyjnego.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.