Wróć do listy

Wiechlice, lubuskie

3 650 000 zł
Działka 3.7 ha Przetarg Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 3 650 000 zł
Miasto Wiechlice
Powierzchnia 3.7 ha
Województwo lubuskie
Liczba działek 0
Ulica
Tryb sprzedaży Przetarg
Wadium 200 000 zł
Numer oferty 512847X1201087677
Termin wpłaty wadium 06-07-2026 Co to znaczy?

Opis

ZARZĄD POWIATU ŻAGAŃSKIEGO
działając na podstawie art. 38 i art. 40 ust 2a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1145 z późn. zm.) w związku z ustawą z dnia 11.04.2003 r. o kształtowaniu ustroju rolnego (t.j. Dz.U.2024 poz. 423)

ogłasza III przetarg ustny nieograniczony
na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Żagańskiego



Niniejszy przetarg przeprowadzany jest po negatywnym wyniku przetargu ograniczonego do rolników indywidulanych, który odbył się 10.10.2025 r. stosownie do art. 2a usta 1 i 2 Ustawy z dnia 11 kwietnia 2003 r. o kształtowaniu ustroju rolnego (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 423 z późn. zm.) oraz po I przetargu ustnym nieograniczonym, który odbył się 09.01.2026 r. i II przetargu ustnym nieograniczonym, który odbył się 10.04.2026 r.


I. PRZEDMIOT SPRZEDAŻY:
Obręb Wiechlice gm. Szprotawa działka nr 336/9 o pow. 3,70 ha, oznaczona użytkiem RV (grunty orne o pow. 2,19 ha) oraz PsVI (pastwiska trwałe o pow. 1,51 ha). Nieruchomość niezabudowana, nieogrodzona, niezagospodarowana. Teren nieruchomości znacznie zadrzewiony i zakrzaczony (samosiejki drzew liściastych oraz iglastych). Nieruchomość położona w zachodniej części m. Wiechlice na granicy z m. Henryków. Bezpośrednie sąsiedztwo zarówno od północy (m. Henryków) jak i od południa (m. Wiechlice) stanowią grunty przeznaczone pod zabudowę przemysłowo – usługową. Kształt działki dość regularny (niewielka liczba załamań). Działka nie jest uzbrojona. W bezpośrednim sąsiedztwie nieruchomości przebiega sieć elektroenergetyczna. Na terenie miejscowości istnieje możliwość pełnego dozbrojenia terenu (prąd, woda, kanalizacja i gaz). Dojazd do nieruchomości drogą gruntową od m. Henryków oznaczoną działką nr 336/16.
Nieruchomość sprzedawana jest na podstawie danych z ewidencji gruntów i budynków zgodnych z wyrysemz mapy ewidencyjnej.
Brak jest miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, jednakże zgodnie ze „Studium uwarunkowań
i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Szprotawa” – Uchwała nr VI/30/2024 Rady Miejskiej w Szprotawie z dnia 26 lipca 2024 roku obszar przedmiotowej działki oznaczony jest jako strefa rozwoju dominującej funkcji produkcyjno – usługowej. W planowanym projekcie planu ogólnego działka ujęta jest pod tereny mieszkaniowo-usługowe, jednakże wystąpiono o zmianę w przygotowywanym projekcie planu i ujęcie jej w strefie gospodarczej - 10 SP z uwagi na jej bezpośrednie sąsiedztwo w planie ogólnym.
KW – XXXX/XXXXXXXX/X – brak obciążeń i zobowiązań dla zbywanej działki

Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 3 650 000,00 zł (słownie: trzy miliony sześćset pięćdziesiąt tysięcy 00/100 złotych). "Wylicytowana cena nieruchomości jest ceną ostateczną. Sprzedaż nieruchomości korzysta ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług."

Wadium 200 000,00 zł (słownie: dwieście tysięcy 00/100 złotych) do dnia 06.07.2026 r. i do tego dnia winno znajdować się na koncie Starostwa Powiatowego w Żaganiu - PKO Bank Polski S.A. 96 1020 5402 0000 0602 0336 8206

Przetarg odbędzie się w dniu 10.07.2026 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żaganiu (68-100) przy ul. Dworcowej 39, sala 100 (I piętro) godz. 11:00

II Podmioty na rzecz których może nastąpić zbycie w przetargu:
Z uwagi na fakt, iż jest to nieruchomość rolna – do nabywcy mają zastosowanie przepisy ustawy z dnia 11 kwietnia 2003 r. o kształtowaniu ustroju rolnego (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 423 z późn. zm.). Jeżeli działkę wylicytuje osoba, która spełnia warunki nabycia nieruchomości rolnej określone w art. 2a ust. 1 i 2 i art. 6 ustawy z dnia 11 kwietnia 2003 roku o kształtowaniu ustroju rolnego po zakończeniu przetargu winna załączyć dokumenty potwierdzające spełnienie warunków do nabycia nieruchomości rolnej, o których mowa w art. 7 wyżej cytowanej ustawy.

Historyczne ceny

Powiadomienia o najlepszych ofertach

Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!

Popularne portale
Kilkanaście portali z ogłoszeniami z całej Polski.
Przetargi
Spółdzielnie, spółki skarbu państwa, urzędy miast i inne.
Licytacje komornicze
Mieszkania dłużników sprzedawane przez komorników.
Zakup od syndyka
Nieruchomości z postępowań upadłościowych.