Wróć do listy

Sulęcinek, wielkopolskie

173 978 zł
1 787 zł/m2
Mieszkanie 97,34 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 173 978 zł
Miasto Sulęcinek
Powierzchnia 97,34 m2
Województwo wielkopolskie
Ulica Borowska 13
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 23 197 zł
Numer oferty 4928X11541379
Termin wpłaty wadium 16-05-2018 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Środzie Wielkopolskiej Dariusz Karasiński na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 17-05-2018 o godz. 12:00 w budynku Sądu Rejonowego w Środzie Wielkopolskiej z siedzibą przy Rynek 6, 63-000 Środa Wielkopolska, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości należącej do dłużnika: xxx , położonej przy ul. Borowska 13, 63-023 Sulęcinek gm. Krzykosy, dla której Sąd Rejonowy Wydział Ksiąg Wieczystych w Środzie Wlkp. prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Nieruchomość położona jest w części peryferyjnej wsi Sulęcinka przy ul. Borowskiej przy drodze utwardzonej asfaltem, bez urządzonych chodników dla pieszych, droga relacji Środa Wlkp. – Nowe Miasto. Dobry dojazd do nieruchomości samochodem, do komunikacji publicznej PKP odległość ok. 300m, szkoła, przedszkole oraz sklepy oddalone o ok. 1,5km (Sulęcinek) do Krzykos – ok. 4km, Środa Wlkp. – ok. 12km. Sąsiedztwo nieruchomości stanowi zabudowa mieszkalna jednorodzinna wraz z zabudową gospodarczą. Uzbrojenie techniczne terenu nieruchomości: prąd, wodociąg, kanalizacja sanitarna, telefon. Teren przedmiotowej działki ogrodzony z frontu parkanem metalowym na cokole betonowym, boczne ogrodzenie – sztachety drewniane, brama i furtka metalowe. Działka zagospodarowana w części zabudowanej zielenią ozdobną a w części niezabudowanej – niezagospodarowana, na działce znajduje się chodnik betonowy. Działka zabudowana budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym oraz budynkiem gospodarczym. Budynek mieszkalny - wolnostojący, parterowy ze strychem, w 50% podpiwniczony (kotłownia, 2 pomieszczenia gospodarcze), wybudowany w technologii w roku 1950. Fundamenty betonowe, ściany murowane z pustaków żużlobetonowych na zaprawie cementowo – wapiennej. Stropy masywne żelbetowe, dach o konstrukcji drewnianej pokryty eternitem falistym. Mury oraz dach nieocieplone. Tynki zewnętrzne i wewnętrzne cementowo – wapienne, wewnętrzne malowane farbami emulsyjnymi, w pomieszczeniu korytarza ściany oraz sufit wyłożone boazerią drewnianą lakierowaną. W części pomieszczeń ściany wyłożone tapetą. Posadzki: panele podłogowe, deska, wykładzina dywanowa, w korytarzu, łazience i kuchni – płytki ceramiczne. Stolarka okienna PCV, w dwóch pokojach drewniana zespolona, drzwi wewnętrzne płycinowe, wejściowe – drewniane pełne. Instalacje techniczne w budynku: elektryczna, wodociągowa, kanalizacyjna – szambo, ogrzewanie c.o. piec stalowy na opał stały w piwnicy. Powierzchnia użytkowa budynku mieszkalnego – 97,34m2. Budynek gospodarczy - wolnostojący, parterowy z poddaszem użytkowym, wybudowany w technologii tradycyjnej starej w latach 70-tych. Fundamenty betonowe, ściany z pustaków betonowych na zaprawie cementowo – wapiennej. Stropy masywne żelbetowe, dach o konstrukcji drewnianej pokryty dachówką cementową. Tynki zewnętrzne i wewnętrzne cementowo – wapienne, posadzki betonowe, wrota i drzwi deskowe. Instalacje techniczne: elektryczna. Powierzchnia użytkowa - 41,37m2.

Suma oszacowania wynosi 231 970,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 173 977,50 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 23 197,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO BP S.A. Oddział Śrem 82 10204160 0000 2502 0054 4619.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 08:00 do godz. 16:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.