Wróć do listy

Skalmierzyce, wielkopolskie

88 313 zł
88 313 zł/m2
Dom 1,00 m2 Licytacja komornicza Udział % E-Licytacja Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 88 313 zł
Miasto Skalmierzyce
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo wielkopolskie
Ulica Podkocka 1a
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 11 775 zł
Numer oferty 486326X1138975495
Termin wpłaty wadium 16-02-2026 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym  w Ostrowie Wielkopolskim

Łukasz Konrady

Kancelaria Komornicza, Kolejowa 10,  Ostrów Wielkopolski,   63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. 62 735 18 06 / fax. 62 735 18 06

Sygnatura: Km 407/20

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

 

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Ostrowie Wielkopolskim Łukasz Konrady podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie Km 407/20 w dniu: 19.02.2026 o godzinie: 10:00 rozpocznie się w trybie ustalonym w art.  9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) pierwsza licytacja w trybie elektronicznym następujących nieruchomości: 

- ułamkowej części nieruchomości położonej przy  ul.Podkocka 1A, 63-460 Nowe Skalmierzyce, dla której Sąd Rejonowy Wydział Ksiąg Wieczystych  (adres: ul.  Ul. Sądowa 2, Ostrów Wlkp., 63-400 Ostrów Wlkp.)   prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Suma oszacowania wynosi 117 750,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 88 312,50 zł.  

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 07:30 do godz. 15:30. W systemie teleinformatycznym udostępnia się natomiast protokół opisu i oszacowania.

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 11 775,00 zł.

Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika 32 1020 2267 0000 4302 0035 5289 najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. 

Sprzedaż dokonywana jest w drodze licytacji elektronicznej. Uczestnictwo w przetargu wymaga założenia konta w systemie teleinformatycznym obsługującym licytacje elektroniczne dostępnym pod adresem https://elicytacje.komornik.pl/  oraz przystąpienia do przetargu na dwa dni robocze przed jego rozpoczęciem. Licytant składa rękojmię najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu, a jeżeli bierze udział w licytacji jako pełnomocnik innej osoby, to przedkłada dodatkowo swoje umocowanie. Udział jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu. 

Na podstawie art.  9864 §  2 kpc warunkiem udziału w przetargu jest utworzenie indywidualnego konta w systemie teleinformatycznym. 

Licytacje wyżej wymienionych nieruchomości odbywają się w trybie elektronicznym i  zakończą się w dniu:  26.02.2026 o godzinie: 10:00. Na podstawie art. 9867po § 31 kpc, jeżeli w ciągu 5 minut przed planowanym terminem zakończenia przetargu zgłoszono postąpienie, termin ten ulega odroczeniu o 5 minut. Jeżeli w dodatkowym czasie zgłoszono dalsze postąpienie, termin zakończenia przetargu podlega każdorazowo odroczeniu o kolejne 5 minut, aż do momentu gdy ustaną postąpienia.