Wróć do listy

Melonek, świętokrzyskie

51 939 zł
51 939 zł/m2
Dom 1,00 m2 Licytacja komornicza E-Licytacja Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 51 939 zł
Miasto Melonek
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo świętokrzyskie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 6 925 zł
Numer oferty 483823X1133113469
Termin wpłaty wadium 12-01-2026 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Kielcach Paweł Kułaga podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie KM 1046/22 w dniu: 15.01.2026 o godzinie: 10:00 rozpocznie się w trybie ustalonym w art. 9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) pierwsza licytacja w trybie elektronicznym następujących nieruchomości:

- nieruchomości położonej przy Melonek 0,Melonek, 26-025 Łagów, dla której Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim V Wydział Ksiąg Wieczystych (adres: ul. Kościuszki 1, Ostrowiec Świętokrzyski, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Opis nieruchomości:
Nieruchomość gruntowa, zabudowana, oznaczona jako działka gruntu, o numerze ewidencyjnym 165/1, obręb 0007, jednostka ewidencyjna 260407_5 Łagów - obszar wiejski, położona w miejscowości Melonek, gm. Łagów, powiat kielecki, woj. świętokrzyskie, o powierzchni 0,0500 ha, dla której Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim, Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X. Działka gruntu nr ew. 165/1 posiada kształt zbliżony do trapezu prostokątnego. Szerokość frontowa wynosi 21 m, przy długości 61 m. Posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej o nawierzchni asfaltowej. Częścią składową nieruchomości jest budynek mieszkalny parterowy oraz zabudowa gospodarcza. Przez teren działki przebiega sieć elektroenergetyczna. Sieć wodociągowa w drodze. Budynek mieszkalny jednorodzinny, jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony, murowany z pustaka, kryty dachem dwuspadowym o konstrukcji drewnianej, pokrycie blacha. Budynek nieotynkowany i nieocieplony. Budynek użytkowany jako mieszkalny został przekształcony z budynku gospodarczego. Ogólny stan techniczny materiałów konstrukcyjnych i wykończeniowych na poziomie słabym ze względu na wiek budynku. Zużycie elementów konstrukcyjnych typowe dla czasookresu użytkowania. Brak wydzielonych pomieszczeń pomocniczych w budynku takich jak kuchnia czy łazienka. Stopień zużycia technicznego i funkcjonalnego budynku przyjęto w wysokości 60%.

Suma oszacowania wynosi 69 252,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 51 939,00 zł.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 09:00 do godz. 15:00. W systemie teleinformatycznym udostępnia się natomiast protokół opisu i oszacowania.

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 6 925,20 zł.

Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika 17 1020 2629 0000 9202 0015 8733 najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu.

Historyczne ceny