Wróć do listy

Kowalówka, łódzkie

11 775 zł
Działka 0.3691 ha Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 11 775 zł
Miasto Kowalówka
Powierzchnia 0.3691 ha
Województwo łódzkie
Liczba działek 1
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 1 570 zł
Numer oferty 482715X1130518533
Termin wpłaty wadium 11-01-2026 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Wieluniu Bartosz Podyma Kancelaria Komornicza nr IV w Wieluniu na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 12-01-2026 o godz. 12:15 w budynku Sądu Rejonowego w Wieluniu z siedzibą przy Pl. Jagielloński 1, 98-300 Wieluń, sala wg.wokandy, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości należącej do dłużnika: , położonej przy -,Kowalówka, 98-400 Wieruszów, dla której Sąd Rejonowy w Wieluniu V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X .
Opis nieruchomości:
działka 536/2 o pow. 0,3691 ha zlokalizowana w południowo zachodniej części obrębu Kowalówka w otoczeniu terenów rolnych, łąk, nieużytków i lasów. Działka jest w kształcie nieregularnego pięciokąta o szerokości ok. 25m, nie jest użytkowana rolniczo. Nieruchomość posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej gruntowej od wschodu – ewidencyjnie faktyczna część użytkowana drogi w działce. Nieruchomość zakrzaczona i zadrzewiona samosiejką sosny i brzozy w wieku od kilku do kilkunastu lat. Drzewostan do przebudowy. Miejscowo grunt bez drzewostanu. Zadrzewienie 0,5, zwarcie luźne.

Suma oszacowania wynosi 15 700,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 11 775,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 1 570,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię należy złożyć na konto komornika: PKO BP SA Oddział 1 w Wieluniu 43 1020 4564 0000 5702 0082 0472.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 12:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.