Wróć do listy

Wilkanów, dolnośląskie

371 204 zł
2 320 zł/m2
Dom 160,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 371 204 zł
Miasto Wilkanów
Powierzchnia 160,00 m2
Województwo dolnośląskie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 49 494 zł
Numer oferty 48211X112910165
Termin wpłaty wadium 13-01-2020 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Kłodzku Andrzej Suszycki na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 14-01-2020 o godz. 12:00 w budynku Sądu Rejonowego w Kłodzku z siedzibą przy B.Getta 15, 57-300 Kłodzko, pokój 227, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości należącej do dłużnika:xxx, położonej przy Nr działki: 336, 338/2/ , 57-513 WILKANÓW, dla której Sąd Rejonowy w Kłodzku V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Przedmiotem licytacji jest nieruchomość oznaczona księgą wieczystą XXXX/XXXXXXXX/X o powierzchni 7,2400 ha. W skład nieruchomości wchodzą działka nr 336 oraz działka nr 338/2. Działka oznaczona nr 336 (pow. 0,5400 ha) stanowi teren zabudowy mieszkaniowej zagrodowej, zabudowana jest poniemieckim budynkiem mieszkalnym o powierzchni użytkowej 160m2 z dobudowaną częścią gospodarczą: stajnią murowaną o pow. 42m2, stodołą murowaną o pow. 20m2, wiatą murowaną o pow. 66m2, stodołą murowaną o pow. 70m2. Pozostała część gruntu wykorzystywana jest jako teren łąki oraz droga gruntowa prowadząca do posesji. Graniczy bezpośrednio z drogą publiczną. Działka oznaczona nr 338/2 (pow. 6,7000 ha) w ewidencji gruntów opisana jest jako grunty orne (oznaczenie użytku: RIVb pow. 14900 ha, RV pow. 4,7600 ha, RVI 0,4500 ha). Według Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta i Gminy Bystrzyca Kłodzka zatwierdzonego Uchwałą RM Nr XLI/412/13 z dnia 28 lutego 2013 roku, wyceniana działka geodezyjna nr 338/2 znajduje się na terenie oznaczonym jako grunty rolne z wykluczeniem zabudowy.

Suma oszacowania wynosi 494 938,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 371 203,50 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 49 493,80 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: BGŻ 33 2030 0045 1110 0000 0196 0560.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 13:00 do godz. 14:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w Sądzie Rejonowym w Kłodzku mieszczącym się pod adresem: B.Getta 15, Kłodzko, 57-300 Kłodzko.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.