Wróć do listy

Sadkowice, łódzkie

340 667 zł
2 160 zł/m2
Dom 157,70 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 340 667 zł
Miasto Sadkowice
Powierzchnia 157,70 m2
Województwo łódzkie
Ulica Bujały 17a
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 51 100 zł
Numer oferty 47905X112193513
Termin wpłaty wadium 29-01-2020 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Rawie Mazowieckiej Paweł Pazdyga na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 30-01-2020 o godz. 10:00 w budynku Sądu Rejonowego w Rawie Mazowieckiej z siedzibą przy ul. Krakowska 22B sala 210 , 96-200 Rawa Mazowiecka, pokój 210, odbędzie się druga licytacja nieruchomości należącej do dłużnika: xx, położonej przy wieś Bujały 17A, 96-206 Sadkowice, dla której Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rej. w Rawie Maz. prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Opis nieruchomości:
nieruchomość położona we wsi Bujały gm. Sadkowice - działka gruntu nr 24 o powierzchni 1,82 ha, zabudowana budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym w stanie surowym zamkniętym, murowanym, podpiwniczonym, parterowym z poddaszem użytkowym o powierzchni zabudowy 157,70m2, powierzchni użytkowej 146,00m2 oraz budynkiem przechowalni owoców murowanej z pustaków, ocieplonej styropianem i wełną mineralną, ze stropodachem z płyt warstwowych, z dwoma komorami chłodniczymi i sortownią, zapisanej w księdze wieczystej nr XXXX/XXXXXXXX/X. Planu zagospodarowania brak. W studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Sadkowice przedmiotowa nieruchomość znajduje się w obszarach: B2 - obszary o dominującej formie zabudowy zagrodowej z dopuszczeniem zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, usługowej, produkcyjnej, obsługi komunikacji samochodowej i zaplecza technicznego motoryzacji, w przeciwległej do ulicy, przylegającej do obiektu szkoły części – ZP – obszary parków.

Suma oszacowania wynosi 511 000,00 zł,

Cena wywołania wynosi 2/3 sumy oszacowania to jesti 340 666,67 zł.

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 51 100,00 zł.

Zgodnie z art. 962 § 1. przystępujący do przetargu jest obowiązany złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmia ma być złożona w gotówce albo na rachunek bankowy Komornika: 20 9302 1027 2602 3230 2000 0010 ze wskazaniem imienia i nazwiska/nazwy licytanta, sygnatury sprawy egzekucyjnej oraz oznaczenia nieruchomości, której licytacji wpłata dotyczy.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 09:00 do godz. 15:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.