Wróć do listy

Niemcz, kujawsko-pomorskie

539 250 zł
3 278 zł/m2
Dom 164,50 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 539 250 zł
Miasto Niemcz
Powierzchnia 164,50 m2
Województwo kujawsko-pomorskie
Ulica Haliny Konopackiej 5
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 71 900 zł
Numer oferty 47314X110809391
Termin wpłaty wadium 16-12-2019 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy

Grażyna Rasch

Kancelaria Komornicza, Plac Wolności 5, Bydgoszcz, 85-004 Bydgoszcz

tel. 052 341 52 77 / fax. 052 323 30 16

Sygnatura: Km 1336/18

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy Grażyna Rasch na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 17-12-2019 o godz. 12:40 w budynku Sądu Rejonowego w Bydgoszczy z siedzibą przy Toruńska 64a, 85-023 Bydgoszcz, w sali 1.05 odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości należącej do dłużnika: xx, położonej przy ul. Konpackiej 5, 86-032 Niemcz, dla której X Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Bydgoszczy prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Działka nr 31/44 o powierzchni 0,0521 ha. Działka zabudowana jest budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym o pow. użytkowej 164,50m2. Budynek to obiekt parterowy z poddaszem użytkowym, niepodpiwniczony, z wbudowanym garażem, wzniesiony w 2009r., w technologii tradycyjnej murowanej z pustaka ceramicznego i cegły; jest ocieplony i otynkowany, elewacja w dobrym stanie; posiada taras oraz dwa balkony; na poddaszu urządzono pomieszczenie suchej sauny. Parcela posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej.

Suma oszacowania wynosi 719 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 539 250,00 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 71 900,00 zł.

Rękojmię można uiścić w kancelarii mieszczącej się w Bydgoszczy przy ul. Plac Wolności 5/7 (w dni powszednie w godz. 9.00-15.00) - najpóźniej do godz.15:00 w dniu poprzedzającym przetarg lub na konto: Bank BGŻ BNP Paribas 86 20300045 1110 0000 0197 0470 - najpóźniej do godz.14:00 w dniu powszednim poprzedzającym przetarg. W celu przystąpienia do przetargu należy na sali sądowej posiadać dowód uiszczenia rękojmi.

Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w następujących terminach:

Data oględzin Godziny oględzin
03.12.2019 - 16.12.2019 12:00 - 18:00

oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.