Wróć do listy

Zbychowo, pomorskie

160 875 zł
Działka 0 ha Licytacja komornicza E-Licytacja Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 160 875 zł
Miasto Zbychowo
Powierzchnia 0 ha
Województwo pomorskie
Liczba działek 1
Ulica Miodowa
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 21 450 zł
Numer oferty 472953X1107655929
Termin wpłaty wadium 12-01-2026 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy Michał Wiśniewski przy Sądzie Rejonowym w Wejherowie na podstawie art. 986 4 § 3 kpc podaje do publicznej wiadomości, że o godzinie 11:00 w dniu 15.01.2026 na portalu https://e-licytacje.komornik.pl/ rozpocznie się pierwsza licytacja

nieruchomości, której właścicielem jest K położonej przy ul. Miodowa ., 84-206 Zbychowo , dla której Sąd Rejonowy w Wejherowie IV Wydział Ksiąg Wieczystych (adres: ul. Wniebowstąpienia 4, Wejherowo, 84-200 Wejherowo) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X, XXXX/XXXXXXXX/X.

Opis nieruchomości:

https://drive.google.com/file/d/1nUHYFsS6WsZmtqNXZGZBln51UIvkDXMG/view?usp=sharing . . . . Nieruchomości położone są w Zbychowie, wsi sołeckiej w gminie Wejherowo na obszarze leśnym Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Na północnym Zachodzie od Zbychowa znajduje się jezioro Wyspowo. W XII w. wieś należała do klasztoru Norbertanek z Żukowa, następnie stała się wsią szlachecką. Wieś w 2023 roku liczyła blisko 900 mieszkańców. Badane nieruchomości znajdują się na południowych obrzeżach wsi, na obszarze nisko zurbanizowanym w otoczeniu pojedynczych domów mieszkalnych, z przewagą terenów zielonych i rolniczych. Dostęp do drogi publicznej: • Działka nr 195/1 ma bezpośredni dostęp do działki drogowej nr 189/2 stanowiącej zasób mienia komunalnego • Działka nr 195/3 ma dostęp do drogi publicznej jedynie przez działkę nr 195/1 (brak ustanowionej służebności w KW) Stopień wyposażenia w urządzenia infrastruktury technicznej Urządzenia drogowe: droga wytyczona, nie urządzona Urządzenia sieciowej infrastruktury technicznej: nie stwierdzono, najbliższe sieci w drodze (woda i energia elektryczna) Stan zagospodarowania. Sposób korzystania z gruntu (budynki i budowle): grunt bez zabudowy Naniesienia roślinne: grunt porośnięty roślinnością nieurządzoną w części typową dla stanowisk podmokłych, poza tym m.in. brzozy, buki, żarnowiec, sosny i świerki, trawy i turzyce. Urządzenia przesyłowe : nie stwierdzono Działki o kształcie nieregularnym w części podmokłe. Przeznaczenie w planie zagospodarowania przestrzennego Na dzień sporządzenia operatu szacunkowego teren na którym znajduje się szacowana nieruchomość nie został objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. • Dla działki nr 195/1 wydano decyzje o warunkach zabudowy nr 67/090/2011z dnia 27.10.2011r na budowę budynku mieszkalnego i budynku gospodarczo - magazynowego z częścią biurową w zabudowie zagrodowej. Zgodnie z uchwałą nr LX/672/2023 Rady Gminy Wejherowo z dnia 25 października 2023r. w sprawie uchwalenia studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Wejherowo, • Działka nr 195/3 znajduje się w przeważającej części na terenach rolniczych, w części na terenach zieleni oraz w obszarze projektowanych użytków ekologicznych a także na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego

Przetarg odbywa się w drodze elektronicznej i zakończy się w dniu 22.01.2026 o godzinie: 11:00 . Na podstawie art. 9867po § 31 kpc, jeżeli w ciągu 5 minut przed planowanym terminem zakończenia przetargu zgłoszono postąpienie, termin ten ulega odroczeniu o 5 minut. Jeżeli w dodatkowym czasie zgłoszono dalsze postąpienie, termin zakończenia przetargu podlega każdorazowo odroczeniu o kolejne 5 minut, aż do momentu gdy ustaną postąpienia.

Suma oszacowania wynosi 214 500,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 160 875,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 21 450,00 zł. Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika 71 1020 1853 0000 9102 0143 1808 najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. Wraz z rękojmią licytant zobowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu: numeru PESEL, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy nieruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw.