Wróć do listy

Giełzów, świętokrzyskie

280 299 zł
3 400 zł/m2
Dom 82,45 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 280 299 zł
Miasto Giełzów
Powierzchnia 82,45 m2
Województwo świętokrzyskie
Ulica 30a
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 37 373 zł
Numer oferty 472197X1105885377
Termin wpłaty wadium 12-01-2026 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Końskich

Andrzej Szteleblak

Kancelaria Komornicza, Marszałka Piłsudskiego 4, Końskie, 26-200 Końskie

tel. 41 375 30 15 / fax. 41 375 30 15

Sygnatura: KMP 9/22

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Końskich Andrzej Szteleblak na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 13-01-2026 o godz. 10:00 w budynku Sądu Rejonowego w Końskich z siedzibą przy Iwo Odrowąża 5, 26-200 Końskie, odbędzie się pierwsza licytacja:

- nieruchomości należącej do dłużnika:  , położonej przy Giełzów 30a,Giełzów, 26-225 Gowarczów, dla której Sąd Rejonowy w Końskich IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Przedmiotem licytacji jest nieruchomość gruntowa zabudowana, działka nr 120 o pow. 0,2800 ha budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym, murowanym parterowym z dachem czterospadowym i nieużytkowym poddaszem. Kształt działki regularny, zbliżony do prostokąta. Dojazd do działki drogą publiczną o nawierzchni asfaltowej. Działka jest ogrodzona i wyposażona w energię elektryczną, wodę z sieci i kanalizację ściekową (odprowadzenie ścieków do szamba). Budynek mieszkalny został wybudowany ok. 1980r. Powierzchnia zabudowy budynku mieszkalnego – 113,00 m2. Powierzchnia użytkowa budynku mieszkalnego – 82,45 m2. Przeznaczenie w ,,Studium”: położona jest na terenie zabudowy zagrodowej i mieszkaniowej jednorodzinnej. Na w/w działce znajduje się również budynek gospodarczy. Budynek gospodarczy: murowany z pustaków, dach dwuspadowy o konstrukcji drewnianej, pokryty blachą trapezową, brama metalowa, powierzchnia zabudowy budynku gospodarczego – 99,00 m2. Przedmiotem licytacji są także nieruchomości niezabudowane rolne i leśne obejmujące działki o numerach ewidencyjnych: nr 50 o pow. 0,3198 ha; nr 176 o pow. 0,6033 ha; nr 514 o pow. 0,7125 ha; nr 899 o pow. 0,0400 ha; nr 917 o pow. 0,0400 ha; nr 955 o pow. 0,0804 ha; nr 977 o pow. 0,0600 ha; nr 1049 o pow. 0,1000 ha; nr 1114 o pow. 0,1500 ha; nr 1149 o pow. 0,1400 ha; nr 1216 o pow. 0,2500 ha; nr 1235 o pow. 0,0683 ha; nr 1236 o pow. 0,0600 ha; nr 1238 o pow. 0,1000 ha; nr 1407 o pow. 0,0944 ha. Łączna powierzchnia nieruchomości : 3,0987 ha.
Suma oszacowania poszczególnych działek wynosi:
1. działka nr 120 o pow. 0,2800 ha - wartość oszacowania to 206.272,00 zł; cena wywołania 3/4 sumy oszac. wynosi 154.704,00 zł; rękojmia - 20.627,20 zł;2. działka nr 50 o pow. 0,3198 ha - wartość oszacowania to 14.411,00 zł; cena wywołania 3/4 sumy oszac. wynosi 10.808,25 zł; rękojmia - 1.441,10 zł; 3. działka nr 176 o pow. 0,6033 ha - wartość oszacowania to 27.185,00 zł; cena wywołania 3/4 sumy oszac. wynosi 20.388,75 zł; rękojmia - 2.718,50 zł; 4. działka nr 514 o pow. 0,7125 ha - wartość oszacowania to 32.106,00 zł; cena wywołania 3/4 sumy oszac. wynosi 24.079,50 zł; rękojmia - 3.210,60 zł;5. działka nr 899 o pow. 0,0400 ha - wartość oszacowania to 1.802,00 zł; cena wywołania 3/4 sumy oszac. wynosi 1.351,50 zł; rękojmia - 180,20 zł; 6. działka nr 917 o pow. 0,0400 ha - wartość oszacowania to 3.538,00 zł; cena wywołania 3/4 sumy oszac. wynosi 2.653,50 zł; rękojmia - 353,80 zł; 7. działka nr 955 o pow. 0,0804 ha - wartość oszacowania to 5.851,00 zł; cena wywołania 3/4 sumy oszacowania wynosi 4.388,25 zł; rękojmia - 585,10 zł; 8. działka nr 977 o pow. 0,0600 ha - wartość oszac. to 5.000,00 zł; cena wywołania 3/4 sumy oszac. wynosi 3.750,00 zł; rękojmia - 500,00 zł;
9. działka nr 1049 o pow. 0,1000 ha - wartość oszac. to 6.830,00 zł; cena wywołania 3/4 sumy oszac. wynosi 5.122,50 zł; rękojmia - 683,00 zł;10. działka nr 1114 o pow. 0,1500 ha - wartość oszac. to 10.536,00 zł; cena wywołania 3/4 sumy oszac. wynosi 7.902,00 zł; rękojmia - 1.053,60 zł;
11. działka nr 1149 o pow. 0,1400 ha - wartość oszac. to 9.834,00 zł; cena wywołania 3/4 sumy oszac. wynosi 7.375,50 zł; rękojmia - 983,40 zł;12. działka nr 1216 o pow. 0,2500 ha - wartość oszac. to 23.311,00 zł; cena wywołania 3/4 sumy oszac. wynosi 17.483,25 zł; rękojmia - 2.331,10 zł;13. działka nr 1235 o pow. 0,0683 ha - wartość oszacowania to 5.454,00 zł; cena wywołania 3/4 sumy oszac wynosi 4.090,50 zł; rękojmia - 545,40 zł;14. działka nr 1236 o pow. 0,0600 ha - wartość oszacowania to 5.457,00 zł; cena wywołania 3/4 sumy oszac. wynosi 4.092,75 zł; rękojmia - 545,70 zł;15. działka nr 1238 o pow. 0,1000 ha - wartość oszacowania to 8.177,00 zł; cena wywołania 3/4 sumy oszac. wynosi 6.132,75 zł; rękojmia - 817,70 zł;16. działka nr 1407 o pow. 0,0944 ha - wartość oszacowania to 7.968,00 zł; cena wywołania 3/4 sumy oszac. wynosi 5.976,00 zł; rękojmia - 796,80 zł;

Suma oszacowania wynosi 373 732,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 280 299,00 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 37 373,20 zł.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 09:00 do godz. 12:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.

Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię należy złożyć na konto komornika: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Oddział 1 w Kielcach 04 1020 2629 0000 9402 0255 0598.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.