Wróć do listy

Studzienna, Studzienna

422 250 zł
2 693 zł/m2
Dom 156,81 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 422 250 zł
Miasto Studzienna
Powierzchnia 156,81 m2
Województwo śląskie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 56 300 zł
Numer oferty 471319X1103829101
Termin wpłaty wadium 12-01-2026 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Człuchowie Irena Ochocińska na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że: w dniu 13-01-2026r. o godz.09:30 w budynku Sądu Rejonowego w Człuchowie mającego siedzibę przy ul.Szczecińska 1 w sali nr 6, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości
- nieruchomość gruntowa zabudowana działki nr ewid. 84; 43/8; 126/7 -pow.475m2, na której posadowiony jest budynek mieszkalny o powierzchni użytkowej 156,81m2

położonej: 77-330 Czarne, Studzienna, Człuchów,Czarne, :
dla której Sąd Rejonowy w Człuchowie V Wydział Ksiąg Wieczystych
prowadzi księgę wieczystą o numerze KWSL1Z/00003784 /4
Suma oszacowania wynosi 563 000,00zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 422 250,00 zł.
Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 56 300,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo książeczce oszczędnościowej banków uprawnionych według prawa bankowego zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika:
Bank Spółdzielczy Człuchów 68 93260006 0013 7041 3000 0010 lub wpłacić w biurze komornika najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Zgodnie z przepisem art.976 §1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.
W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie oraz przeglądać w kancelarii komornika odpis protokołu oszacowania nieruchomości, operat szacunkowy biegłego sądowego, wypis z rejestru gruntów wraz z mapką z akt postępowania egzekucyjnego.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.