Wróć do listy

Bolesławice, pomorskie

535 000 zł
Działka 0.9123 ha Przetarg Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 535 000 zł
Miasto Bolesławice
Powierzchnia 0.9123 ha
Województwo pomorskie
Liczba działek 0
Ulica
Tryb sprzedaży Przetarg
Wadium 55 000 zł
Numer oferty 469418X1099376959
Termin wpłaty wadium 17-12-2025 Co to znaczy?

Opis

Burmistrz Gminy ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Gminy Kobylnica

Położenie i oznaczenie nieruchomości: Dz. nr 6/8 obręb Bolesławice
Nr Księgi Wieczystej: XXXX/XXXXXXXX/X
Powierzchnia i użytek gruntowy: 0,9123 ha, RIVa, RIVb, PsIV
Opis nieruchomości: Nieruchomość gruntowa niezabudowana, położona w zachodniej części miejscowości Bolesławice, w otoczeniu zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i terenów leśnych, obecnie w przeważającej części porośnięta drzewami i krzewami. Działka o geometrycznym, lekko trapezowym kształcie i płaskim ukształtowaniu terenu, z dostępem do nieurządzonej drogi publicznej, nieuzbrojona (media znajdują się w ulicy Szafirowej, w odległości ok. 40 m od granicy działki). Nieruchomość może stanowić integralną częścią kompleksu składającego się trzech sąsiadujących działek (tj. 5/5, 5/7 i 5/9 obręb Bolesławice), o łącznej powierzchni 1,1971 ha Działka nie jest obciążona prawami ani roszczeniami osób trzecich.
Przeznaczenie nieruchomości w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego: Teren usług sportu i rekreacji (dopuszcza się lokalizację urządzeń infrastruktury technicznej, dróg wewnętrznych, placów i parkingów). Symbol: US
Cena wywoławcza: 535 000,00 zł + podatek VAT
Wadium: 55 000,00 zł
Proponowane minimalne postąpienie: 5 500,00 zł

Termin przetargu:

Dz. nr 6/8 obręb Bolesławice – 22 grudnia 2025 r. godz. 12:00
Miejsce przetargu: Urząd Miejski w Kobylnicy ul. Główna 20, budynek B, sala konferencyjna.

Przystępujący do przetargu winien wpłacić wadium w pieniądzu na konto Urzędu Gminy Kobylnica nr 94 9317 0002 0090 0733 2000 0020 prowadzone przez Bank Spółdzielczy w Sławnie najpóźniej do 17 grudnia 2025 r. (za dzień wniesienia wadium uważa się datę wpływu wymaganej kwoty na wskazane konto). Tytuł wpłaty wadium winien wskazywać jednoznacznie uczestnika przetargu oraz działkę, której wpłata dotyczy.

Przed przystąpieniem do przetargu uczestnik przetargu winien zapoznać się ze stanem prawnym i technicznym nieruchomości będącej przedmiotem przetargu oraz zapisami Uchwały Nr V/44/2007 Rady Gminy Kobylnica z dnia 26 stycznia 2007 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wsi Bolesławice w pokoju nr 5 Referatu Budownictwa Gospodarki Przestrzennej i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Kobylnica lub na stronie internetowej www.kobylnica.pl w zakładce – dla inwestora, planowanie przestrzenne.

Warunkiem udziału w przetargu jest wniesienie wadium przez uczestnika przetargu oraz przedłożenie Komisji Przetargowej przed otwarciem przetargu:

w przypadku osób fizycznych (w tym prowadzących działalność gospodarczą) - dowodów tożsamości, a pozostających w związku małżeńskim nie posiadających rozdzielności majątkowej do dokonywania czynności przetargowych, konieczna jest obecność obojga małżonków lub jednego z nich z pełnomocnictwem drugiego małżonka, zawierającym zgodę na odpłatne nabycie nieruchomości ze środków pochodzących z majątku wspólnego; w przypadku rozdzielności majątkowej, na wpłacie winny znajdować się imiona i nazwiska wszystkich osób nabywających nieruchomość;
w przypadku spółek cywilnych uczestniczących w przetargu winny być one reprezentowane w terminie i miejscu przetargu przez wspólnika dysponującego dokumentem potwierdzającym tożsamość i oryginałem pełnomocnictwa notarialnego do uczestnictwa w przetargu udzielonego przez wszystkich wspólników. Dopuszcza się uczestnictwo w przetargu pełnomocnika spółki cywilnej, posiadającego dowód tożsamości i oryginał pełnomocnictwa sporządzonego notarialnie udzielonego przez wszystkich wspólników spółki cywilnej;
w przypadku podmiotu, który podlega wpisowi w Krajowym Rejestrze Sądowym, który będzie uczestnikiem przetargu, winien być reprezentowany przez osobę lub osoby umocowane do zaciągania zobowiązań w jego imieniu zgodnie z zapisami w KRS. Osoba ta lub osoby powinny stawić się w terminie i miejscu przetargu osobiście z dokumentem potwierdzającym tożsamość. Dopuszcza się uczestnictwo w przetargu pełnomocnika reprezentującego podmiot podlegającego wpisowi w KRS za okazaniem dokumentu potwierdzającego tożsamość i oryginału pełnomocnictwa sporządzonego notarialnie do uczestnictwa w przetargu udzielonego przez osobę lub osoby umocowane do zaciągania zobowiązań w imieniu tego podmiotu, zgodnie z zapisami w KRS.
pisemnego oświadczenia o zapoznaniu się uczestnika ze stanem technicznym, prawnym i faktycznym, w tym treścią księgi wieczystej, dotyczącej przedmiotu przetargu.
Uczestnicy biorą udział w przetargu osobiście lub przez pełnomocnika. Pełnomocnictwo wymaga formy pisemnej.

Wadium wpłacone przez uczestnika przetargu, który przetarg wygra, zostanie mu zaliczone na poczet ceny nabycia nieruchomości, a w przypadku jego uchylania się od zawarcia umowy notarialnej, ulega przepadkowi na rzecz zbywającego. Pozostałym uczestnikom przetargu, wadium zwraca się w terminie 3 dni roboczych od daty zamknięcia przetargu. Warunkiem terminowego zwrotu wadium jest podanie numeru konta, na które ma być ono zwrócone.

Historyczne ceny

Powiadomienia o najlepszych ofertach

Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!

Popularne portale
Kilkanaście portali z ogłoszeniami z całej Polski.
Przetargi
Spółdzielnie, spółki skarbu państwa, urzędy miast i inne.
Licytacje komornicze
Mieszkania dłużników sprzedawane przez komorników.
Zakup od syndyka
Nieruchomości z postępowań upadłościowych.