Wróć do listy

Szarbia, świętokrzyskie

152 865 zł
784 zł/m2
Dom 195,00 m2 Licytacja komornicza E-Licytacja Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 152 865 zł
Miasto Szarbia
Powierzchnia 195,00 m2
Województwo świętokrzyskie
Ulica 30
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 20 382 zł
Numer oferty 468975X1098339453
Termin wpłaty wadium 05-12-2025 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym  w Busku - Zdroju

Przemysław Rogala

Kancelaria Komornicza, ul. Kościuszki 60/114,  Busko-Zdrój,   28-100 Busko-Zdrój

tel. 576-572-996 / fax. 

Sygnatura: Km 1012/23

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Busku-Zdroju Przemysław Rogala Kancelaria Komornicza nr V w Busku-Zdroju podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie Km 1012/23 rozpocznie się w trybie ustalonym w art. 9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) pierwsza licytacja w trybie elektronicznym następujących nieruchomości: 

- nieruchomości położonej przy  Szarbia Zwierzyniecka 30,Szarbia Zwierzyniecka,  28-530 Skalbmierz, dla której Sąd Rejonowy w Busku-Zdroju  (adres: ul.  Kościuszki 3, Kazimierza Wielka, 28-500 Kazimierza Wielka)  prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Opis nieruchomości:
Przedmiotem licytacji jest nieruchomość gruntowa zabudowana budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym oraz budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym w trakcie budowy - stanowiąca działkę nr 441 o powierzchni 9 400 m2 (0,9400 ha) obrębu 0017 Szarbia Zwierzyniecka, gm. Skalbmierz, powiat kazimierski, województwo świętokrzyskie dla której SĄD REJONOWY BUSKO-ZDRÓJ WYDZIAŁ ZAMIEJSCOWY KSIĄG WIECZYSTYCH z siedzibą w Kazimierzy Wielkiej prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Powierzchnia użytkowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego zamieszkałego wynosi 70,00 m2, powierzchnia użytkowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego w trakcie budowy wynosi 195,00 m2.
Działka nr 441 zgodnie z zapisem zawartym w rejestrze ewidencji gruntów ma powierzchnię która wynosi 9 400 m2. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się budynki mieszkalne w zabudowie zagrodowej oraz grunty rolne.
Teren wokół zabudowań niezagospodarowany, zakrzaczony i zaniedbany, porośnięty jest trawą oraz samosiejkami roślin. Nieruchomość nieogrodzona, wjazd na teren nieruchomości nieutwardzony. W wypisie z ewidencji gruntów i budynków widnieje budynek garażu, który został zburzony w 2010 r.
Za zabudowaniami nieruchomość stanowi grunt rolny, gleba klas II, IIIa. Działka jednoużytkowa. Kultura gleb dobra – teren uprawiany.
Dojazd do działki ewid. nr 441 dojazd bardzo dobry, realizowany drogą asfaltową oznaczoną jako działka ewid. 193. Działka ewid. 441 uzbrojona jest w sieć energetyczną – z przyłączem, wodociągową i kanalizacyjną – bez przyłącza.
Przeznaczenie planistyczne: Zgodnie ze Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta i Gminy Skalbmierz uchwalonym uchwałą nr IX/65/99 Rady Miejskiej w Skalbmierzu z dnia 4 października 1999 r. w sprawie uchwalenia "Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania Miasta i Gminy Skalbmierz”, działka ewid. nr 441 położona jest na terenie oznaczonym jako obszary zabudowy mieszkaniowej.

Suma oszacowania wynosi 203 820,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 152 865,00 zł.  

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 08:00 do godz. 18:00. W systemie teleinformatycznym udostępnia się natomiast protokół opisu i oszacowania.

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 20 382,00 zł.

Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika 26 1600 1462 1826 6626 0000 0003 najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. 

Przetarg odbywa się w trybie sprzedaży nieruchomości w drodze licytacji elektronicznej i rozpocznie się w dniu: 10.12.2025 o godzinie: 10.00  a zakończy się w dniu 17.12.2025 o godzinie: 10.00.  Na podstawie art. 986§ 31 kpc, jeżeli w ciągu 5 minut przed planowanym terminem zakończenia przetargu zgłoszono postąpienie, termin ten ulega odroczeniu o 5 minut. Jeżeli w dodatkowym czasie zgłoszono dalsze postąpienie, termin zakończenia przetargu podlega każdorazowo odroczeniu o kolejne 5 minut, aż do momentu gdy ustaną postąpienia.

Sprzedaż dokonywana jest w drodze licytacji elektronicznej. Uczestnictwo w przetargu wymaga założenia konta w systemie teleinformatycznym obsługującym licytacje elektroniczne dostępnym pod adresem https://elicytacje.komornik.pl/  oraz przystąpienia do przetargu na dwa dni robocze przed jego rozpoczęciem. Licytant składa rękojmię najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu, a jeżeli bierze udział w licytacji jako pełnomocnik innej osoby, to przedkłada dodatkowo swoje umocowanie. Udział jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.