Wróć do listy

Plewiska, wielkopolskie

2 285 033 zł
2 285 033 zł/m2
Obiekt 1,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 2 285 033 zł
Miasto Plewiska
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo wielkopolskie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 304 671 zł
Numer oferty 467676X1095297195
Termin wpłaty wadium 03-11-2025 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu Marta Plucińska-Wyrzykiewicz Kancelaria Komornicza nr XIX podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie Km 204/25 w dniu 04-11-2025 o godz. 12:00 w kancelarii komornika mieszczącej się pod adresem: 62-052 Komorniki, ul. ul. Poznańska 49, rozpocznie się w trybie ustalonym w art. 10136 w zw. z art. 867 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc), pierwsza licytacja nieruchomości:


- nieruchomości, której właścicielem jest położonej przy dz. nr 764/6 ., 62-064 Plewiska, dla której Sąd Rejonowy Poznań - Stare Miasto w Poznań VI Wydział Ksiąg Wieczystych (adres: ul. ul. Młyńska 1a, Poznań, 61-729 Poznań) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.



Opis nieruchomości:
Wyceniana nieruchomość tj. działka oznaczona numerem ewidencyjnym 764/6, niezabudowana, stanowi grunt niezabudowany. Działka położona w sąsiedztwie budownictwa mieszkaniowego wielorodzinnego, terenów przemysłowych, na działce pozostałości z budowy sąsiednich bloków mieszkalnych. Nieruchomość posiada dostęp do drogi gminnej, wyłożonej asfaltem, uzyskano zgodę na zjazd. Nieruchomość jest wyposażona lub istnieje możliwość przyłączenia do następujących sieci infrastruktury technicznej: sieć elektryczna, kanalizacyjna, wodociągową, teletechniczną, w drodze sieć gazowa. Działka ogrodzona: płot żelbetowy, częściowo siatka z rolki. Zgodnie z ustaleniami częściowej zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wsi Plewiska w obszarze terenów zainwestowanych w rejonie ulic: Południowej i Mokrej - Uchwała Rady Gminy Komorniki Nr XXIV/209/2012 z dnia 11 czerwca 2012 r. (Dziennik Urzędowy Województwa Wielkopolskiego z dnia 27 września 2012 r., poz. 4034), działka o nr ewid. 764/6 obręb Plewiska, gmina Komorniki, przeznaczona jest częściowo pod tereny zabudowy usługowej (3U), częściowo pod tereny dróg wewnętrznych i parkingów (6KDWp). Stan zagospodarowania działki stanowiącej przedmiot niniejszego operatu, określono na dzień 20 marzec 2025 roku. Komornik zastrzega prawo odwołania licytacji bez podania przyczyny.



Nieruchomość można oglądać w następujących terminach:


Data oględzin Godziny oględzin
17.10.2025 - 03.11.2025 10:00 - 10:00

Suma oszacowania wynosi 3 046 710,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 2 285 032,50 zł. Sprzedaż towaru podlega opodatkowaniu podatkiem VAT w wysokości 23%. Wyżej zaprezentowana kwota stanowi kwotę brutto. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 304 671,00 zł.


Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.



Zgodnie z art. 8671 § 1 kpc przystępujący do przetargu jest obowiązany złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Warunkiem udziału w licytacji jest złożenie rękojmi.
Rękojmię można wpłacić gotówką w kancelarii komornika lub na rachunek bankowy komornika: BNP Paribas Bank Polska 17 1600 1462 1730 1714 5000 0004.
Rękojmi nie składa się, jeżeli suma oszacowania jest niższa niż pięć tysięcy złotych.

Historyczne ceny

Powiadomienia o najlepszych ofertach

Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!

Popularne portale
Kilkanaście portali z ogłoszeniami z całej Polski.
Przetargi
Spółdzielnie, spółki skarbu państwa, urzędy miast i inne.
Licytacje komornicze
Mieszkania dłużników sprzedawane przez komorników.
Zakup od syndyka
Nieruchomości z postępowań upadłościowych.