Wróć do listy

Chłopska Kępa, zachodniopomorskie

953 025 zł
953 025 zł/m2
Dom 1,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 953 025 zł
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo zachodniopomorskie
Ulica 110B
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 127 070 zł
Numer oferty 465604X1090444571
Termin wpłaty wadium 12-11-2025 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym  w Koszalinie

Przemysław Jurga

Kancelaria Komornicza, Zwycięstwa 140,  Koszalin,   75-613 Koszalin

tel. 94 343 55 37 / fax. 94 343 55 37

Sygnatura: VI KM 300/22

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy Przy Sądzie Rejonowym w Koszalinie Przemysław Jurga na podstawie art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie VI KM 300/22 w dniu 13-11-2025 o godz. 13:30 pod adresem: Sąd Rejonowy w Koszalinie , ul.Andersa 17 sala 5A, 75-950 Koszalin, odbędzie się pierwsza licytacja:

- nieruchomości, której  właścicielem jest k  położonej przy  110 B,Chłopska Kępa,  76-024 Świeszyno, dla której Sąd Rejonowy w Koszalinie VI Wydział Ksiąg Wieczystych  (adres: ul.  ul.Andersa 34, Koszalin, 75-950 Koszalin)   prowadzi księgę wieczystą o numerze  XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Działka nr 473/5 zabudowana jest budynkiem mieszkalnym Nr 110B oznaczonym w kartotece budynkow nr 1223, położonym w zabudowie wolnostojącej.Działki nr 473/4 i 473/5 położone są po sąsiedzku i funkcjonalnie ze sobą powiązane. Teren działek zagospodarowany jest w zieleń niską (trawnik, nasadzenia krzewow ozdobnych wzdłuż ogrodzenia) oraz ogrodzony siatką panelową na cokole betonowym z elementow prefabrykowanych, w ktorej osadzona jest furtka i dwie bramy wjazdowe wykonane z elementow stalowych. Brama wjazdowa na działkę numer 473/4 jest dwuskrzydłowa. Wjazd na działkę numer 473/5 odbywa się przez bramę przesuwną z napędem elektrycznym. Teren działki numer 473/5 jest częściowo utwardzony. Przed budynkiem mieszkalnym wykonany jest podjazd oraz chodniki o nawierzchni z kostki brukowej. Wycenione nieruchomości położone są na terenie uzbrojonym w energię elektryczną oraz sieć gazową. Woda dostarczana jest do budynku z własnego ujęcia (studni kopanej). Ścieki odprowadzane są do zbiornika bezodpływowego ( szamba).Ukształtowanie terenu jest płaskie. Budynek jednokondygnacyjny niepodpiwniczony , położony w zabudowie wolnostojącej. Obiekt wykonany został w technologii tradycyjnej murowanej. Rzut budynku oparty jest na kwadracie.

Suma oszacowania wynosi 1 270 700,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 953 025,00 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 127 070,00 zł.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 14:00. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w siedzibie Sądu Rejonowego w Koszalinie ul. Andersa34, 75-950  Koszalin. 

Zgodnie z art. 962 kpc licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.  

Rękojmię należy złożyć na konto komornika: Santander Bank Polska SA 3 Odział w Koszalinie 03 1090 2590 0000 0001 2160 7485.

Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. 

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.