Wróć do listy

Tomaszów Mazowiecki, łódzkie

680 648 zł
Działka 0.7344 ha 2 działek Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 680 648 zł
Powierzchnia 0.7344 ha
Województwo łódzkie
Liczba działek 2
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 90 753 zł
Numer oferty 464343X1087491309
Termin wpłaty wadium 28-10-2025 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Tomaszowie Mazowieckim Rafał Dawid Borowski
na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że: w dniu 29-10-2025 r. o godz.12:30
w budynku Sądu Rejonowego w Tomaszowie Mazowieckim mającego siedzibę przy ul. Mościckiego 9
w sali nr V-VII, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości gruntowej położonej: 97-200 Tomaszów Maz., ul. Główna 65A/65B, dla której Sąd Rejonowy w Tomaszówie Mazowieckim V Wydział Ksiąg Wieczystych
prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X. Przedmiotowa nieruchomość ma powierzchnię łączną 0,7344ha. (działka nr 219/1 powierzchnia 0,2134ha i działka nr 219/2 powierzchnia 0,5210ha).

Suma oszacowania wynosi 907 530,00zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 680 647,50zł.
Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 90 753,00zł. Rękojmię należy uiścić na konto kancelarii komornika sądowego:
ING Bank Śląski S.A. Oddział w Łodzi 75 1050 1461 1000 0090 3249 0360
najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.
W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. do godz. oraz przeglądać w kancelarii komornika odpis protokołu oszacowania nieruchomości, operat szacunkowy biegłego sądowego, wypis z rejestru gruntów wraz z mapką z akt postępowania egzekucyjnego.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.
Zgodnie z § 23 rozporządzenia Ministra finansów z dnia 28 marca 2011 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz.U. Nr 68, poz.360) komornicy sądowi wykonujący czynności egzekucyjne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego, w przypadku sprzedaży towarów, wystawiają w imieniu dłużnika i na jego rachunek faktury potwierdzające dokonanie sprzedaży tych towarów. Fakturę wystawia się, jeżeli na dłużniku spoczywa obowiązek podatkowy związany ze sprzedażą towarów

Historyczne ceny

Powiadomienia o najlepszych ofertach

Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!

Popularne portale
Kilkanaście portali z ogłoszeniami z całej Polski.
Przetargi
Spółdzielnie, spółki skarbu państwa, urzędy miast i inne.
Licytacje komornicze
Mieszkania dłużników sprzedawane przez komorników.
Zakup od syndyka
Nieruchomości z postępowań upadłościowych.