Wróć do listy

Chochorowice, małopolskie

284 250 zł
284 250 zł/m2
Dom 1,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 284 250 zł
Miasto Chochorowice
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo małopolskie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 37 900 zł
Numer oferty 461911X1081795565
Termin wpłaty wadium 29-10-2025 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym  w Nowym Sączu

Tomasz Zając

Kancelaria Komornicza, Dunajewskiego 3,  Nowy Sącz,   33-300 Nowy Sącz

tel. 18 478 13 92 / fax. 

Sygnatura: KMP 6/21, KM 61/22

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Nowym Sączu Tomasz Zając Kancelaria Komornicza nr XI w Nowym Sączu na podstawie art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie KMP 6/21, KM 61/22 w dniu 30-10-2025 o godz. 10:00 w budynku Sądu Rejonowego w Nowym Sączu z siedzibą przy dr J. Smolika 1, 33-300 Nowy Sącz, sala sala 202, odbędzie się pierwsza licytacja:

- nieruchomości, której  właścicielem jest n  położonej przy  Chochorowice 0,Chochorowice,  33-386 Podegrodzie, dla której Sądu Rejonowego w Nowym Sączu VI Wydział Ksiąg Wieczystych  (adres: ul.  Smolika 1/Smolika, Nowy Sącz, 33-300 Nowy Sącz)  prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Suma oszacowania wynosi 379 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 284 250,00 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 37 900,00 zł.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 12:00. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w siedzibie Sądu Rejonowego w Nowym Sączu ul. dr J. Smolika1, 33-300  Nowy Sącz. 

Zgodnie z art. 962 kpc licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.  

Rękojmię należy złożyć na konto komornika: FORTIS BANK POLSKA SA 58 1600 1462 1899 7491 4000 0001.

Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. 

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.