Wróć do listy

Rzędziny, zachodniopomorskie

29 425 zł
Działka 0 ha 3 działek Licytacja komornicza Udział % Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 29 425 zł
Miasto Rzędziny
Powierzchnia 0 ha
Województwo zachodniopomorskie
Liczba działek 3
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 3 923 zł
Numer oferty 460786X1079160815
Termin wpłaty wadium 25-11-2025 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie Marcin Kiłoczko, Kancelaria Komornicza nr XIX w Szczecinie podaje do publicznej wiadomości, że w dniu:

26 listopada 2025 r. o godz. 13:00

w budynku Sądu Rejonowego Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie mającego siedzibę pod adresem Pl. Żołnierza Polskiego 16, 70-551 Szczecin w sali nr 136, odbędzie się pierwsza licytacja przysługującego dłużnikowi udziału 1/6 w prawie własności nieruchomości rolnej niezabudowanej położonej pod adresem:

72-003 Rzędziny, gm. Dobra działki nr 28, 34, 40/3

o powierzchni dla której Sąd Rejonowy Szczecin - Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie XI Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych w Policach prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X

Nieruchomość oszacowana jest na kwotę 39 233,33 zł. Cena wywołania wynosi trzy czwarte wartości szacunkowej tj. kwotę 29 425,00 zł. Przystępujący do przetargu obowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej części sumy oszacowania to jest 3 923,33 zł najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika: ING Bank Śląski SA O. w Szczecinie: 65 10501559 1000 0092 0349 7210 lub w gotówce w kancelarii komornika. Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.

NIeruchomości można w ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją. W Sądzie Rejonowym Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie oraz kancelarii komornika można przeglądać protokół opisu i oszacowania oraz operat szacunkowy nieruchomości.(należy powołać się na sygnaturę akt sądowych: IX Co 936/23 MI).

W przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły. Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do przeprowadzenia licytacji i przybicia na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.