Wróć do listy

Kawczyn, świętokrzyskie

162 225 zł
Działka 1.94 ha Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 162 225 zł
Miasto Kawczyn
Powierzchnia 1.94 ha
Województwo świętokrzyskie
Liczba działek 0
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 21 630 zł
Numer oferty 460470X1078420743
Termin wpłaty wadium 06-10-2025 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Kielcach Włodzimierz Hersztański podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie KM 381/24 w dniu 07-10-2025r. o godz. 14:00 w kancelarii komornika pod adresem: 25-368 Kielce, ul. Głowackiego 7/3 rozpocznie się w trybie ustalonym w art. 10136kpc w zw. z art. 867kpc i 953kpc pierwsza licytacja niezabudowanej nieruchomości gruntowej, położonej w gminie: Morawica, miejscowość: Kawczyn, dla której Sąd Rejonowy w Kielcach Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X stanowiącej własność dłużnika

Opis nieruchomości:

Licytowana nieruchomość gruntowa położona jest w obrębie Kawczyn, gmina Morawica, powiat kielecki, województwo świętokrzyskie. Oznaczona geodezyjnie jako działka nr 31 o pow. 1,9400ha. Nieruchomość bezpośrdnio przylega do drogi publicznej (utwardzona droga polna) - ulica Rozmarynowa. Dojazd do działki z dwóch stron. Od strony północnej i od strony południowej. Kształt działki jest regularny, teren płaski. Dla działki tej nie zostały wydane warunki zabudowy. Na dzień oględzin nieruchomość stanowiła obszar niezagospodarowany, nieuzbrojony. Uzbrojenie w ulicy Górnej w odległości około 200m. W tej samej odległości zabudowa mieszkaniowa.

Suma oszacowania nieruchomości wynosi 216 300,00zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 162 225,00zł.

Zgodnie z art. 867zn.1 § 1 kpc przystępujący do przetargu jest obowiązany złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania to jest 21 630,00zł.

Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmi nie składa się, jeżeli suma oszacowania jest niższa niż pięć tysięcy złotych.

Rękojmię należy wpłacić na rachunek bankowy komornika Bank Polska Kasa Opieki SA O. w Kielcach al.1000-lecia PP 87 1240 4416 1111 0010 4604 3453 najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg środki muszą znajdować się na rachunku komornika (art. 962 § 1 kpc) lub wpłacić gotówką w kancelarii komornika. Złożenie rękojmi jest warunkiem koniecznym do udziału w licytacji.

Historyczne ceny