Wróć do listy

Poznań, Stare Miasto

343 005 zł
6 915 zł/m2
Mieszkanie 49,60 m2 Licytacja komornicza E-Licytacja Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
-45%
Zakończona
-45%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 343 005 zł
Miasto Poznań
Powierzchnia 49,60 m2
Województwo wielkopolskie
Ulica Os. Bolesława Śmiałego 30
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 45 734 zł
Numer oferty 457247X1070872477
Termin wpłaty wadium 17-11-2025 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Poznań-Stare Miasto w Poznaniu Roland Skrzypczak Kancelaria Komornicza nr XVI w Poznaniu podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie Km 1578/23 rozpocznie się w trybie ustalonym w art. 9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) pierwsza licytacja w trybie elektronicznym następujących nieruchomości:

- spółdzielczego lokalu mieszkalnego położonego przy os. Bolesława Śmiałego 30/132, 60-682 Poznań, dla którego zasoby Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej (adres: ul. os. Bolesława Chrobrego 117, Poznań, 60-681 Poznań) prowadzi zbiór o oznaczeniu -.

Opis nieruchomości:
Spółdzielcze własnościowe prawa do lokalu mieszkalnego nr 132 zlokalizowanego w Poznaniu na os. Bolesława Śmiałego nr 30. Dla przedmiotowego spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego nie została założona księga wieczysta. Dojazd do nieruchomości odbywa się drogą utwardzoną asfaltem z urządzonymi chodnikami dla pieszych, do centrum miasta około 6 km, podstawowa infrastruktura społeczna znajduje się w bliskiej odległości. Sąsiedztwo stanowi zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna. Budynek mieszkalny nr 30 to budynek wielorodzinny, IV-piętrowy, podpiwniczony, wybudowany w 1988 r. w technologii uprzemysłowionej, tzw. „wielka płyta”. Budynek jest ocieplony i otynkowany – termomodernizacja w 2016 r. Stan techniczny budynku zadawalający. Przedmiotowy budynek posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej. W ulicy: prąd, woda, kanalizacja sanitarna, gaz. Lokal mieszkalny zlokalizowany na parterze ww. budynku i składa się z 2 pokoi, kuchni, łazienki, WC i korytarza o łącznej powierzchni użytkowej 49,6m2. Pokoje: jeden z balkonem, posadzki – panele podłogowe, ściany i sufit malowane farbami, okna PCV, drzwi płycinowe, grzejniki żeliwne. Kuchnia: posadzka – wykładzina PCV, ściany częściowo obłożone płytkami i częściowo malowane farbami, okno PCV, drzwi brak, grzejnik żeliwny. Łazienka: posadzka – płytki, ściany obłożone płytkami, sufit malowany farbami, kabina prysznicowa, drzwi płycinowe, grzejnik – rura. WC: posadzka – płytki, ściany obłożone płytkami, sufit malowany farbami, drzwi płycinowe. Korytarz: posadzka – płytki, ściany i sufit malowane farbami, drzwi wejściowe stalowe. Instalacje techniczne: prąd, woda, kanalizacja sanitarna, gaz, c.o. i c.w. z cieplika, domofon. Lokal o wykończeniu i wyposażeniu standardowym. Ze spółdzielczym własnościowym prawem do lokalu mieszkalnego związane jest prawo do korzystania z piwnicy.

Suma oszacowania wynosi 457 340,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 343 005,00 zł.

Nieruchomość można oglądać w następujących terminach:

Data oględzin Godziny oględzin
13.11.2025 17:00 - 18:00
W systemie teleinformatycznym udostępnia się również protokół opisu i oszacowania nieruchomości.

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 45 734,00 zł.

Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika 61 10204027 0000 1802 1647 6912 najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu.

Przetarg odbywa się w trybie sprzedaży nieruchomości w drodze licytacji elektronicznej i rozpocznie się w dniu: 20.11.2025 o godzinie: 12.00 a zakończy się w dniu 27.11.2025 o godzinie: 12.00. Na podstawie art. 9867 § 31 kpc, jeżeli w ciągu 5 minut przed planowanym terminem zakończenia przetargu zgłoszono postąpienie, termin ten ulega odroczeniu o 5 minut. Jeżeli w dodatkowym czasie zgłoszono dalsze postąpienie, termin zakończenia przetargu podlega każdorazowo odroczeniu o kolejne 5 minut, aż do momentu gdy ustaną postąpienia.

Sprzedaż dokonywana jest w drodze licytacji elektronicznej. Uczestnictwo w przetargu wymaga założenia konta w systemie teleinformatycznym obsługującym licytacje elektroniczne dostępnym pod adresem https://elicytacje.komornik.pl/ oraz przystąpienia do przetargu na dwa dni robocze przed jego rozpoczęciem. Licytant składa rękojmię najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu, a jeżeli bierze udział w licytacji jako pełnomocnik innej osoby, to przedkłada dodatkowo swoje umocowanie. Udział jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.