Wróć do listy

Konojad, wielkopolskie

322 347 zł
2 353 zł/m2
Dom 137,00 m2 Licytacja komornicza Udział % Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 322 347 zł
Miasto Konojad
Powierzchnia 137,00 m2
Województwo wielkopolskie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 48 352 zł
Numer oferty 453301X1061630945
Termin wpłaty wadium 09-09-2025 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Grodzisku Wielkopolskim Krzysztof Łysiak na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 10-09-2025 o godz. 10:00 w budynku Sądu Rejonowego w Grodzisku Wielkopolskim z siedzibą przy Żwirki i Wigury 3, 62-065 Grodzisk wielkopolski, sala 7, odbędzie się druga licytacja ułamkowej części nieruchomości należącej do dłużnika: położonej przy 1,Konojad, 64-061 Kamieniec, dla której SĄD REJONOWY GRODZISK WLKP. V WYDZIAŁ KSIĄG WIECZYSTYCH prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Przedmiotem licytacji jest ½ udziału w prawie własności nieruchomości gruntowej /działka 122 i 123/ zabudowane budynkiem mieszkalnym o powierzchni 137,0 m2 oraz budynkami gospodarczo inwentarskimi o powierzchni łącznej ok. 547 m2, pozostałe działki stanowią grunty użytkowane rolniczo /działka 98 obr. Konojad oraz działki 493 i 532 obr. Wilanowo / użytkowane są jako trwałe użytki zielone, natomiast pozostałe działki / 150, 234, 250, 343, 350, 364/ jako grunty orne. Nie wszystkie działki sąsiadują ze sobą i są położone w różnych częściach wsi. Przedmiotowa nieruchomość ma założoną księgę wieczystą XXXX/XXXXXXXX/X, prowadzoną przez Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Grodzisku Wielkopolskim. W ewidencji gruntów i budynków oznaczone są, jako działki nr 98, 122, 123, 150, 234, 250, 343, 350, 364 o powierzchni łącznej 9,5680 ha. Pozostałe dane ewidencyjne gruntu: województwo – wielkopolskie, powiat – grodziski, jednostka ewidencyjna – Kamieniec, miejscowość Konojad, obręb 0009, mapa: arkusz 1. I działki nr 493 i 532 o powierzchni łącznej 1,2513 ha. Pozostałe dane ewidencyjne gruntu: województwo – wielkopolskie, powiat – grodziski, jednostka ewidencyjna – Kamieniec, miejscowość Wilanowo, obręb 0022, mapa: arkusz 1. Teren nieruchomości /działka 122 i 123/ leży na terenie zwartej zabudowy wsi. Zabudowę stanowi murowany parterowy dom mieszkalny prawdopodobnie z lat 30 tych XX oraz budynki gospodarczo inwentarskie.

Suma oszacowania wynosi 483 520,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 322 346,67 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 48 352,00 zł.

Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię należy złożyć na konto komornika: PKO BP S.A. O/NOWY TOMYŚL 93 1020 4144 0000 6802 0006 9849.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

[/JEZELI]W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 08:00 do godz. 15:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.