Wróć do listy

Adamek, świętokrzyskie

68 274 zł
446 zł/m2
Dom 153,25 m2 Licytacja komornicza E-Licytacja Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 68 274 zł
Miasto Adamek
Powierzchnia 153,25 m2
Województwo świętokrzyskie
Ulica 21
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 10 241 zł
Numer oferty 451260X1056850923
Termin wpłaty wadium 16-10-2025 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym  w Końskich

Andrzej Szteleblak

Kancelaria Komornicza, Marszałka Piłsudskiego 4,  Końskie,   26-200 Końskie

tel. 41 375 30 15 / fax. 41 375 30 15

Sygnatura: KM 655/22

OBWIESZCZENIE O DRUGIEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

 

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Końskich Andrzej Szteleblak podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie KM 655/22 w dniu: 21.10.2025 o godzinie: 11:00 rozpocznie się w trybie ustalonym w art.  9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) druga licytacja w trybie elektronicznym następujących nieruchomości: 

- ułamkowej części nieruchomości położonej przy   21,Adamek,  26-220 Stąporków, dla której SĄD REJONOWY KOŃSKIE IV WYDZIAŁ KSIĄG WIECZYSTYCH  (adres: ul.   5, KOŃSKIE, 26-200 KOŃSKIE)  prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Opis nieruchomości:
Działki nr 49/1 i 49/2 stanowią zintegrowaną całość gospodarczą zabudowaną budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym oraz dwoma budynkami gospodarczymi. Działka nr 49/1 jest zabudowana budynkiem gospodarczym z urządzonym wjazdem na nieruchomość, natomiast działka nr 49/2 jest zabudowana budynkiem mieszkalnym i budynkiem gospodarczym. Opis budynku mieszkalnego:Budynek murowany jednorodzinny, parterowy z poddaszem użytkowym. Dach dwuspadowy .Powierzchnia zabudowy budynku mieszkalnego – 116,00 m2
Powierzchnia użytkowa budynku mieszkalnego – 153,25 m2
Ilość kondygnacji nadziemnych – dwie: parter i poddasze użytkowe.
Dach dwuspadowy, pokryty blachodachówką.
Budynek mieszkalny znajdujący się na działce nr 49/2 został wzniesiony w 1960 r. częściowo został rozbudowany w 1997. następnie gruntownie odremontowany około 2004 r. ( wg. oświadczenia właścicieli nieruchomości). Na działce urządzono ogród przydomowy z licznymi nasadzeniami drzew i krzewów ozdobnych oraz urządzone oczko wodne Działki są wyposażone w system drenażowy odwadniający z odprowadzaniem wody opadowej. Ponadto na działce znajdują się obiekty małej architektury oraz wymurowany grill z zadaszeniem. Teren działki oświetlony-zamontowane lampy ogrodowe. Północna część działek nr 49/1 i 49/2 stanowi teren niezagospodarowany porośnięty w części samosiejką drzew i krzewów. Ogólny stan zagospodarowania działki określono jako dobry.
Przeznaczenie działek w ,,Studium” : w pasie na głębokość ok.80 m od drogi w głąb działki tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i zagrodowej, pozostała część działki - tereny rolne.

Suma oszacowania wynosi 102 411,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 68 274,00 zł.  

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 11:00. W systemie teleinformatycznym udostępnia się natomiast protokół opisu i oszacowania.

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 10 241,10 zł.

Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika 04 1020 2629 0000 9402 0255 0598 najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. 

Sprzedaż dokonywana jest w drodze licytacji elektronicznej. Uczestnictwo w przetargu wymaga założenia konta w systemie teleinformatycznym obsługującym licytacje elektroniczne dostępnym pod adresem https://elicytacje.komornik.pl/  oraz przystąpienia do przetargu na dwa dni robocze przed jego rozpoczęciem. Licytant składa rękojmię najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu, a jeżeli bierze udział w licytacji jako pełnomocnik innej osoby, to przedkłada dodatkowo swoje umocowanie. Udział jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu. 

Na podstawie art.  9864 §  2 kpc warunkiem udziału w przetargu jest utworzenie indywidualnego konta w systemie teleinformatycznym. 

Licytacje wyżej wymienionych nieruchomości odbywają się w trybie elektronicznym i  zakończą się w dniu:  28.10.2025 o godzinie: 11:00. Na podstawie art. 9867po § 31 kpc, jeżeli w ciągu 5 minut przed planowanym terminem zakończenia przetargu zgłoszono postąpienie, termin ten ulega odroczeniu o 5 minut. Jeżeli w dodatkowym czasie zgłoszono dalsze postąpienie, termin zakończenia przetargu podlega każdorazowo odroczeniu o kolejne 5 minut, aż do momentu gdy ustaną postąpienia.