Wróć do listy

Przybojewo Nowe, mazowieckie

99 133 zł
99 133 zł/m2
Dom 1,00 m2 Licytacja komornicza E-Licytacja Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 99 133 zł
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo mazowieckie
Ulica 63
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 14 870 zł
Numer oferty 451033X1056319289
Termin wpłaty wadium 13-08-2025 Co to znaczy?

Opis

KOMORNIK SĄDOWY PRZY SĄDZIE REJONOWYM W PLOŃSKU podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie Km 656/15 w dniu: 18.08.2025 o godzinie: 09:00 rozpocznie się w trybie ustalonym w art. 9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) druga licytacja w trybie elektronicznym następujących nieruchomości:

- nieruchomości położonej przy 63,Przybojewo Nowe, 09-150 Czerwińsk, dla której IV Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Płońsku (adres: ul. ul.Sienkiewicza 9a, Płońsk, 09-100 Płońsk) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Opis nieruchomości:
Nieruchomość gruntowa rolna oznaczona w ewidencji gruntów nr 33 o pow. 2,41 ha . Zabudowane siedlisko stanowi obszar 1400m2 , jest ogrodzone , wyposażone w energię elektryczną , wodociąg gminny , zabudowane: - budynek mieszkalny z roku 1965 murowany o powierzchni zabudowy 91 m2 ; budynek gospodarczy z roku 1960 o pow. zabudowy 33 m2; budynek gospodarczy z roku 1970 powierzchnia zabudowy 93 m2 .Na siedlisku znajduje się również ziemianka oraz studnia kręgowa. Działka ma kształt zbliżony do kwadratu , zlokalizowana jest przy asfaltowej drodze gminnej. Sąsiedztwo stanowi rozproszona zabudowa siedliskowa oraz grunty orne. Nieruchomość obciążona dożywotnio i nieodpłatnie na rzecz Władysława Jerzego służebnością osobistą polegającą na prawie zamieszkiwania w całym domu mieszkalnym ,ogrzanym i oświetlonym , prawo korzystania z budynków gospodarczych oraz prawo użytkowania 80 arów działki położonej przy domu. Służebność dotyczy Władysława Jerzego Kilian

Suma oszacowania wynosi 148 700,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 99 133,33 zł.

Nieruchomość można oglądać w następujących terminach:

Data oględzin Godziny oględzin
05.08.2025 - 16.08.2025 09:00 - 18:00
W systemie teleinformatycznym udostępnia się również protokół opisu i oszacowania nieruchomości.

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 14 870,00 zł.

Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika 08 1020 1592 0000 2902 0054 3660 najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu.

Sprzedaż dokonywana jest w drodze licytacji elektronicznej. Uczestnictwo w przetargu wymaga założenia konta w systemie teleinformatycznym obsługującym licytacje elektroniczne dostępnym pod adresem https://elicytacje.komornik.pl/ oraz przystąpienia do przetargu na dwa dni robocze przed jego rozpoczęciem. Licytant składa rękojmię najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu, a jeżeli bierze udział w licytacji jako pełnomocnik innej osoby, to przedkłada dodatkowo swoje umocowanie. Udział jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Na podstawie art. 9864 § 2 kpc warunkiem udziału w przetargu jest utworzenie indywidualnego konta w systemie teleinformatycznym.

Licytacje wyżej wymienionych nieruchomości odbywają się w trybie elektronicznym i zakończą się w dniu: 25.08.2025 o godzinie: 09:00. Na podstawie art. 9867po § 31 kpc, jeżeli w ciągu 5 minut przed planowanym terminem zakończenia przetargu zgłoszono postąpienie, termin ten ulega odroczeniu o 5 minut. Jeżeli w dodatkowym czasie zgłoszono dalsze postąpienie, termin zakończenia przetargu podlega każdorazowo odroczeniu o kolejne 5 minut, aż do momentu gdy ustaną postąpienia.