Wróć do listy

Podskwarne, mazowieckie

11 522 zł
Działka 0.2857 ha 4 działek Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 11 522 zł
Miasto Podskwarne
Powierzchnia 0.2857 ha
Województwo mazowieckie
Liczba działek 4
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 1 536 zł
Numer oferty 450303X1054609629
Termin wpłaty wadium 12-08-2025 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Mińsku Mazowieckim Paulina Ropska Kancelaria Komornicza nr XIII w Sulejówku podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie GKm 23/21 w dniu: 13.08.2025 o godzinie: 09:45 rozpocznie się w trybie ustalonym w art. 10136 w zw. z art. 867 w zw. z art. 8791 i nast. ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc), pierwsza licytacja w trybie elektronicznym niżej wymienionych nieruchomości:

- nieruchomości, której położonej przy dz. nr 447, 448, 449/2, 450/2 .,Podskwarne, 05-319 Cegłów, dla której Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim V wydział Ksiąg Wieczystych (adres: ul. Stefana Okrzei 14, Mińsk Mazowiecki, 05-300 Mińsk Mazowiecki) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Opis nieruchomości:

nieruchomości gruntowej niezabudowanej, położonej w miejscowości Podskwarne, gminie Cegłów, powiecie mińskim, województwie mazowieckim, oznaczonej w ewidencji gruntów jako działka nr 447, 448, 449/2, 450/2, o łącznej powierzchni 2 857 m². Dla przedmiotowej nieruchomości Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim – V Wydział Ksiąg Wieczystych, prowadzi księgę wieczystą KW nr XXXX/XXXXXXXX/X, która jest własnością Dłużnika. Przedmiotowa nieruchomość położona jest w południowo - wschodniej części gminy w miejscowości Podskwarne, odległość od centralnej części gminy wynosi około 5 km. Połączenia drogowe dobre, w odległości około 500 metrów znajdują się przystanki komunikacji podmiejskiej. W najbliższym sąsiedztwie znajduje się zabudowa siedliskowa oraz tereny niezabudowane rolne oraz w dalszej odległości - leśne. Nieruchomość gruntowa niezabudowana, stanowiąca dz. ew. nr 447 o powierzchni 726 m²; Nieruchomość gruntowa niezabudowana, stanowiąca dz. ew. nr 448 o powierzchni 1122 m²; Nieruchomość gruntowa niezabudowana, stanowiąca dz. ew. nr 449/2 o powierzchni 385 m²; Nieruchomość gruntowa niezabudowana, stanowiąca dz. ew. nr 450/2 o powierzchni 624 m². Zgodnie z art. 154 ustawy o gospodarce nieruchomościami, przeznaczenie nieruchomości ustala się na podstawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. W przypadku braku planu przeznaczenie ustala się na podstawie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy lub decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. W przypadku braku studium lub decyzji uwzględnia się faktyczny sposób użytkowania nieruchomości. W myśl art. 87 ust. 3 ustawy z dnia 27 marca 2003 roku o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. nr 80 z 2003 roku, poz. 717) plany zagospodarowania przestrzennego uchwalone przed dniem 1 stycznia 1995 roku tracą ważność. Dla przedmiotowego terenu brak obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie ze Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Cegłów uchwalonego Uchwałą nr XLI/204/10 Rady Miejskiej w Cegłowie z dnia 21 października 2010r., dz. ew. 447, 449/2 położone są na głębokości około 100 metrów w głąb od strony północnej na obszarze oznaczonym symbolem RM/MN/U – tereny zabudowy zagrodowej, mieszkaniowej jednorodzinnej i usługowej, w pozostałej części na obszarze oznaczonym symbolem V-OWD – strefa domniemanych znalezisk archeologicznych. Dz. ew. 448, 450/2 – położone są na głębokości około 90 metrów w głąb od strony południowej na obszarze oznaczonym symbolem RM/MN/U – tereny zabudowy zagrodowej, mieszkaniowej jednorodzinnej i usługowej, w pozostałej części na obszarze oznaczonym symbolem V-OWD – strefa domniemanych znalezisk archeologicznych.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 08:30 do godz. 15:00.

Suma oszacowania wynosi 15 362,70 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 11 522,03 zł. Sprzedaż towaru podlega opodatkowaniu podatkiem VAT w wysokości 23%. Wyżej zaprezentowana kwota stanowi kwotę brutto. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 1 536,27 zł.

Przetargi wyżej wymienionych nieruchomości odbywają się w trybie elektronicznym i zakończą się w dniu: 20.08.2025 o godzinie: 09:45.

Sprzedaż dokonywana jest w drodze licytacji elektronicznej. Przystąpienie do przetargu wymaga założenia konta w systemie teleinformatycznym obsługującym licytacje elektroniczne dostępnym pod adresem https://elicytacje.komornik.pl oraz zgłoszenia na dwa dni robocze przed rozpoczęciem przetargu, jeżeli licytant licytuje we własnym imieniu lub na 5 dni przed terminem przetargu, jeżeli licytant bierze udział w licytacji jako pełnomocnik innej osoby, jak również wpłacenia rękojmi najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu, jeżeli jest obowiązek złożenia rękojmi. Licytant, który licytuje we własnym imieniu i nie ma obowiązku złożenia rękojmi, może przystąpić do przetargu aż do momentu jego zakończenia. Udział jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Historyczne ceny