Wróć do listy

Ostrów Wielkopolski, wielkopolskie

670 986 zł
1 228 zł/m2
Obiekt 546,61 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 670 986 zł
Powierzchnia 546,61 m2
Województwo wielkopolskie
Ulica Gronowa 25
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 100 648 zł
Numer oferty 449712X1053225507
Termin wpłaty wadium 19-08-2025 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Ostrowie Wielkopolskim na podstawie art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie Km 1907/20 w dniu 20-08-2025 o godz. 13:00 w budynku Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim z siedzibą przy Sądowa 2, 63-400 Ostrów Wielkopolski, sala 24, odbędzie się druga licytacja:

- nieruchomości, której właścicielem jest położonej przy ul. Gronowa 25, 63-400 Ostrów Wielkopolski, dla której Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim, V Wydział Ksiąg Wieczystych (adres: ul. Sądowa 2, Ostrów WIelkopolski, 63-400 Ostrów WIelkopolski) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Nieruchomość gruntowa zabudowana wolnostojącym budynkiem niemieszkalnym o pow. użytkowej 546,61m2, o pow. działki 1844m2 oznaczonej numerem działki 52/1.

Suma oszacowania wynosi 1 006 478,25 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 670 985,50 zł. Sprzedaż towaru podlega opodatkowaniu podatkiem VAT w wysokości 23%. Wyżej zaprezentowana kwota stanowi kwotę brutto. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 100 647,83 zł.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 13:00 do godz. 14:00. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w siedzibie Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim ul. Sądowa2, 63-400 Ostrów Wielkopolski.

Zgodnie z art. 962 kpc licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Rękojmię należy złożyć na konto komornika: PKO Oddział 1 w Kaliszu 58 1020 2212 0000 5202 0333 1519.

Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika.

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Historyczne ceny