Wróć do listy

Tychów Nowy, świętokrzyskie

245 447 zł
245 447 zł/m2
Dom 1,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 245 447 zł
Miasto Tychów Nowy
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo świętokrzyskie
Ulica 43
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 36 817 zł
Numer oferty 449229X1052094321
Termin wpłaty wadium 17-09-2025 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Starachowicach
Tomasz Zagrajek
Kancelaria Komornicza nr IV w Starachowicach ul. Lipowa 29, 27-200 Starachowice 
tel. 0-41 2629435, e-mail: [email protected], www.starachowicekomornik.pl
rach. bank.: ING Bank Śląski SA nr 90 1050 1416 1000 0023 6850 1991

O B W I E S Z C Z E N I E

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Starachowicach Tomasz Zagrajek zawiadamia na  podstawie art. 953 kpc w związku z art. 955 kpc, że w dniu  18 września 2025 roku o godz. 9:00  w Sądzie Rejonowym w Starachowicach (sala nr III)  odbędzie się:

D R U G A    L I C Y T A C J A

nieruchomości położonej w miejscowości Tychów Nowy 43, gmina Mirzec  opisanej jako nieruchomość gruntowa rolna, składająca się z trzech działek gruntu o łącznej powierzchni 1,0500 ha:
- działka nr 260 (obręb 0009 Tychów Nowy, grunt rolny zabudowany Br –RIVb oraz orny IVb klasy bonitacyjnej) o  pow. 0,1800 ha - zabudowana domem mieszkalnym oraz budynkami gospodarczymi;
- działka nr 307 (obręb 0009 Tychów Nowy) o  pow. 0,8100 ha -niezabudowana i stanowi pastwisko trwałe IV klasy bonitacyjnej (0,0300 ha), grunt orny IVa klasy bonitacyjnej (0,1200 ha), grunt orny IVb klasy bonitacyjnej (0,2800 ha), grunt orny V klasy bonitacyjnej (0,2000 ha) i grunt orny VI klasy bonitacyjnej (0,1800 ha);
- działka nr 309 (obręb 0009 Tychów Nowy) o  pow. 0,0600 ha jest niezabudowana i stanowi grunt orny IVb klasy bonitacyjnej (0,0300 ha), grunt orny V klasy bonitacyjnej (0,0300 ha).
Dla nieruchomości została założona księga wieczysta w Wydziale Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Starachowicach o numerze  XXXX/XXXXXXXX/X. Nieruchomość oszacowana jest na kwotę: 368 170,00 zł..
Cena wywoławcza w powyższej licytacji wynosi dwie trzecie oszacowania tj. kwotę:  245 446,66 zł..
Przystępujący do licytacji zobowiązany jest złożyć rękojmię w kwocie  36 817,00 zł. (10 % ceny oszacowania).
Rękojmię należy złożyć najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg  na rachunek komornika nr 90 1050 1416 1000 0023 6850 1991 (złożenie następuje w chwili wpływu środków na rachunek komornika) lub w postaci książeczki oszczednościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. 
    Nieruchomość można oglądać w ciągu dwóch tygodni przed licytacją w dni powszednie od godz. 10:00  do  15:00 zaś operat szacunkowy tej nieruchomości będzie można oglądać w Sądzie Rejonowym w Starachowicach od dnia 11 września 2025 r.. Operat znajduje się do wglądu również w kancelarii komornika.
    Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia na własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie  nieruchomości lub  przedmiotów razem z  nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję. 
    Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

KOMORNIK SĄDOWY

Tomasz Zagrajek

Historyczne ceny