Łubianka, kujawsko-pomorskie
Szczegóły
Opis
- ułamkowej części nieruchomości, której właścicielem jest położonej przy Marcowa -, 87-152 Łubianka, dla której Sąd Rejonowy w Toruniu VI Wydział Ksiąg Wieczystych (adres: ul. W. Warneńczyka 1, Toruń, 87-100 Toruń) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Przedmiotem licytacji jest udział 1/2 w prawie własność nieruchomości gruntowej przysługujący dłużnikowi Klaudiuszowi Łenykowi. Położenie nieruchomości: Przysługujący dłużnikowi udziału 1/2 w prawie własności nieruchomość gruntowej, stanowi udział 1/2 w działce oznaczonej numerem ewidencyjnym 133/45, która jest położona w miejscowość Łubianka, gmina Łubianka, powiat toruński, województwo kujawsko-pomorskie, dla której Sąd Rejonowy w Toruniu VI Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X. Opis nieruchomości: Nieruchomość, dla której Sąd Rejonowy w Toruniu VI Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X, jest nieruchomością gruntową niezabudowaną. Działka oznaczoną numerem ewidencyjnymi 133/45 posiada powierzchnię 1125 m2, scharakteryzowana jest w ewidencji gruntów jako RVI – grunty orne. Nieruchomość ma kształt regularny - prostokąt. Teren działki jest niezagospodarowany, porośnięty trawą. Nieruchomość jest nieuzbrojona. W drodze dojazdowej przebiega sieć energetyczna i wodociągowa. Bezpośredni dojazd do nieruchomości odbywa się drogą gruntową. Dostęp do drogi publicznej o randze drogi wojewódzkiej o numerze DW546, tj. ul. Bydgoskiej w Łubiance (dz. drogowej nr 119/1) jest ma zapewniony w następujący sposób: - przez wewnętrzne drogi dojazdowe między innymi poprzez działki o nr 133/96, 133/93, 133/94, w których właściciel nieruchomości posiada udział wynoszący 463/1000000; działki stanowią współwłasność osób fizycznych, jednak udział w drodze wewnętrznej nie jest przedmiotem egzekucji i niniejszego przetargu. - następnie poprzez działkę 133/16, na zasadach nieodpłatnej służebności gruntowej polegającej na prawie przechodu i przejazdu. Udział 1/2 w licytowanym prawie własności nieruchomości, dla której Sąd Rejonowy w Toruniu VI Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X, w ramach prowadzonego postępowania egzekucyjnego będzie zbywany bez udziału w wewnętrznych drogach dojazdowych, ponieważ udział w wewnętrznych drogach dojazdowych nie jest przedmiotem egzekucji. Bezpośrednie otoczenie i sąsiedztwo: W bezpośrednim otoczeniu nieruchomości znajdują się nieruchomości zabudowane budynkami mieszkalnymi o zróżnicowanym stopniu zaawansowania budowy oraz nieruchomości niezabudowane, Nieruchomość znajduje się w odległości około 1,7 km od Urzędu Gminy Łubianka oraz 18 km od centrum Torunia. Według miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Łubianka sołectwo Łubianka uchwalonego Uchwałą Nr XXXVI/180/2009 Rady Gminy Łubianka z dnia 27 listopada 2009 r. działka o numerze ewidencyjnym 133/45 znajduje się na terenach zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej. Zgodnie z przywołanym aktem prawa miejscowego minimalna powierzchnia działek dla zabudowy to 1000 m2.
W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 08:00 do godz. 16:00.
Suma oszacowania wynosi 47 500,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 1/2 sumy oszacowania i wynosi 23 750,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 4 750,00 zł.
Przetarg rozpocznie się w dniu: 29.08.2025 o godzinie: 10.00 a zakończy się w dniu 05.09.2025 o godzinie: 10.00.
Sprzedaż dokonywana jest w drodze licytacji elektronicznej. Przystąpienie do przetargu wymaga założenia konta w systemie teleinformatycznym obsługującym licytacje elektroniczne dostępnym pod adresem https://elicytacje.komornik.pl oraz zgłoszenia na dwa dni robocze przed rozpoczęciem przetargu, jeżeli licytant licytuje we własnym imieniu lub na 5 dni przed terminem przetargu, jeżeli licytant bierze udział w licytacji jako pełnomocnik innej osoby, jak również wpłacenia rękojmi najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu, jeżeli jest obowiązek złożenia rękojmi. Licytant, który licytuje we własnym imieniu i nie ma obowiązku złożenia rękojmi, może przystąpić do przetargu aż do momentu jego zakończenia. Udział jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.
Zgodnie z art. 8671 § 1 kpc przystępujący do przetargu jest obowiązany złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. Warunkiem udziału w licytacji jest złożenie rękojmi.
Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika BNP Paribas Bank Polska S.A. 24 1600 1446 1818 5263 5000 0001 oraz elektronicznie z użyciem systemu teleinformatycznego obsługującego licytacje publiczne, dostępnego na portalu: https://elicytacje.komornik.pl/
Rękojmi nie składa się, jeżeli suma oszacowania jest niższa niż pięć tysięcy złotych.
Rodzaje nieruchomości
Skontaktuj się
{% if source == 'fb' %} +48 512 704 562 {% else %} +48 515 990 475 {% endif %}
Powiadomienia o najlepszych ofertach
Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!
Białystok
Bielsko-Biała
Bydgoszcz
Bytom
Częstochowa
Gdańsk
Gdynia
Gliwice
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Olsztyn
Poznań
Radom
Rzeszów
Sosnowiec
Szczecin
Toruń
Warszawa
Wrocław
Zabrze
Zielona Góra
Dolnośląskie
Kujawsko-Pomorskie
Lubelskie
Lubuskie
Łódzkie
Małopolskie
Mazowieckie
Opolskie
Podkarpackie
Podlaskie
Pomorskie
Śląskie
Świętokrzyskie
Warmińsko-Mazurskie
Wielkopolskie
Zachodniopomorskie