Wróć do listy

Chlewo, wielkopolskie

214 988 zł
214 988 zł/m2
Obiekt 1,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 214 988 zł
Miasto Chlewo
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo wielkopolskie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 28 665 zł
Numer oferty 442625X1036627753
Termin wpłaty wadium 22-07-2025 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Ostrzeszowie na podstawie art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie KM 580/18 w dniu 23-07-2025 o godz. 10:00 w budynku Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie z siedzibą przy ul. Zamkowa 9a, 63-500 Ostrzeszów, sala 205, odbędzie się pierwsza licytacja:

- nieruchomości, której właścicielem jest położonej przy ,Chlewo, 63-520 Grabów nad Prosną, dla której SĄD REJONOWY OSTRZESZÓW V WYDZIAŁ KSIĄG WIECZYSTYCH (adres: ul. , OSTRZESZÓW, 63-500 Ostrzeszów) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Przedmiotem licytacji jest nieruchomość składająca się z działki nr 299/2, o łącznej powierzchni 1,78 ha. Działka 299/2 ma kształt regularny prostokątny o szerokości około 43 metrów. Teren działki płaski. Działka częściowo ogrodzona płotem z elementów prefabrykowanych betonowych. Działka jest użytkowana rolniczo. Stopień kultury rolnej dobry. W zachodniej części działki las sosnowy w wieku około 50 lat. Zwarcie umiarkowane. Bonitacja I. Zadrzewienie 0,9. Podszyt na 30%. W zachodniej części działki znajduje się budynek gospodarczy wybudowany ok. 2008roku z elementów prefabrykowanych betonowych o powierzchni ok. 637m2. Dach dwuspadowy kryty blachą. Powierzchnia zabudowy 627m2.

Suma oszacowania wynosi 286 650,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 214 987,50 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 28 665,00 zł.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 14:00. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w siedzibie Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie ul. ul. Zamkowa 9a, 63-500 Ostrzeszów.

Zgodnie z art. 962 kpc licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Rękojmię należy złożyć na konto komornika: PKO Oddział 1 w Kaliszu 66 1020 2212 0000 5702 0316 3029.

Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika.

Historyczne ceny