To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)
Komornik Sądowy
przy Sądzie Rejonowym w Elblągu
Stanisław Kocemba
Kancelaria Komornicza, Hetmańska 28, Elbląg, 82-300 Elbląg
tel. 55 235 58 28 / fax.
Sygnatura: KM 209/19
OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Elblągu Stanisław Kocemba na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 26-11-2019 o godz. 10:15 w budynku Sądu Rejonowego w Elblągu z siedzibą przy Płk. Dąbka 21, 82-300 , pokój 314, odbędzie się pierwsza licytacja spółdzielczego lokalu mieszkalnego należącego do dłużnika: , położonego przy Fromborska 19/9, 82-300 Elbląg, dla którego Sąd Rejonowy w Elblągu VI Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego o powierzchni użytkowej 55,60 m2 wraz z piwnicą o pow. uż. 7,70 m2, w budynku zlokalizowanym na działce nr ew. 409/23 ( obręb 5 ) - KW gruntu XXXX/XXXXXXXX/X. Lokal mieszkalny znajduje się na II piętrze budynku, składa się z 2 pokoi, przedpokoju, kuchni, łazienki z wc. Stan techniczny lokalu oraz standard wykończenia średni - lokal niezamieszkały. Nieruchomość posiada przyłącza i instalacje: wodn.-kan., energ., co, gazową, internetową, telefoniczną, RTV, domofonową. Nieruchomość położona jest w dzielnicy Nad Jarem, lokalizacja określona jako dobra, dojazd do nieruchomości odbywa się ul. Ogólną i Fromborską o nawierzchni asfaltowej
Suma oszacowania wynosi 201 400,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 151 050,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 20 140,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: Santander Bank Polska S.A. w Elblągu 58 1500 1403 1214 0000 5061 0000.
Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.
W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 12:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w Sądzie Rejonowym w Elblągu mieszczącym się pod adresem: Płk. Dąbka 21, 82-300 Elbląg.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.