Wróć do listy

Niwa, dolnośląskie

100 760 zł
Działka 0.6205 ha Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 100 760 zł
Miasto Niwa
Powierzchnia 0.6205 ha
Województwo dolnośląskie
Liczba działek 1
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 13 435 zł
Numer oferty 436397X1022041777
Termin wpłaty wadium 30-07-0347 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Kłodzku Katarzyna Pawnuk Zastępca Andrzej Suszycki na podstawie art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie Km 3623/18 w dniu 01-08-2025 o godz. 10:40 w budynku Sądu Rejonowego w Kłodzku z siedzibą przy Boheterów Getta 15, 57-300 Kłodzko, sala 128, odbędzie się pierwsza licytacja:

- nieruchomości, której właścicielem jest położonej przy Niwa, działka 393/1, 57-322 Szczytna, dla której SĄD REJONOWY W KŁODZKU V WYDZIAŁ KSIĄG WIECZYSTYCH (adres: ul. ul. Bohaterów Getta 15, Kłodzko, 57-300 Kłodzko) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Przedmiotem licytacji jest nieruchomość gruntowa niezabudowana składająca się z działki ewidencyjnej nr 393/1 o pow. 0,6205, położona we wsi Niwa w gm. Szczytna. Dla licytowanej nieruchomości Sąd Rejonowy w Kłodzku V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi KW nr XXXX/XXXXXXXX/X. Działka jest niezagospodarowana. Nie jest ogrodzona. Kształt działki jest nieregularny, teren ze spadkiem w kierunku południowym, dojazd drogą gruntową. Działka na znacznej części zakrzaczona i porośnięta pojedynczym drzewostanem. Urządzenia infrastruktury technicznej znajdują się w dalszej odległości od wycenianej działki. Dla obszaru, na którym znajduje się przedmiotowa nieruchomość obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przyjęty uchwałą nr XXXI/263/05 Rady Miejskiej w Szczytnej z dnia 29 grudnia 2005r. Nieruchomość będąca przedmiotem licytacji położona jest na terenie, który na rysunku planu oznaczony jest symbolem 1RM/MN/UT11 oraz 1R57. Osoby zainteresowane udziałem w licytacji mogą przeglądać operat szacunkowy nieruchomości w kancelarii komornika od pon. do pt. w godzinach 8:00-14:00.

Suma oszacowania wynosi 134 346,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 100 759,50 zł. Sprzedaż towaru podlega opodatkowaniu podatkiem VAT w wysokości 23%. Wyżej zaprezentowana kwota stanowi kwotę brutto. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 13 434,60 zł.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 13:00 do godz. 14:00. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w siedzibie Sądu Rejonowego w Kłodzku ul. Boheterów Getta15, 57-300 Kłodzko.

Zgodnie z art. 962 kpc licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Rękojmię należy złożyć na konto komornika: Santander Bank Polska S.A. 56 1090 2327 0000 0001 1253 7720.

Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika

Historyczne ceny