Wróć do listy

Ładzice, łódzkie

30 525 zł
Działka 1.3385 ha 3 działek Licytacja komornicza E-Licytacja Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 30 525 zł
Miasto Ładzice
Powierzchnia 1.3385 ha
Województwo łódzkie
Liczba działek 3
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 4 070 zł
Numer oferty 433362X1014933807
Termin wpłaty wadium 02-06-2025 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Radomsku Karolina Borecka Kancelaria Komornicza nr V w Radomsku podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie KM 448/23 w dniu: 05.06.2025 o godzinie: 10:00 rozpocznie się w trybie ustalonym w art. 9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) pierwsza licytacja w trybie elektronicznym następujących nieruchomości:

- nieruchomości położonej przy Ładzice 0, 97-561 Ładzice, dla której SĄD REJONOWY RADOMSKO V WYDZIAŁ KSIĄG WIECZYSTYCH (adres: ul. Tysiąclecia 3, RADOMSKO, 97-500 Radomsko) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Opis nieruchomości:
Przedmiotem licytacji jest nieruchomość gruntowa niezabudowana położona w gminie Ładzice, obręb 0005 Ładzice, oznaczona jako działki ewidencyjne: - numer 138 o powierzchni użytkowej 0,5530 ha, - numer 201 o powierzchni użytkowej 0,4054 ha - numer 553 o powierzchni użytkowej 0,3801 ha o łącznej powierzchni 1,3385 ha dla której Sąd Rejonowy w Radomsku V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księge wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X. Sposób korzystania oznaczony jako grunty orne. Działki ewidencyjne 138, 201 oraz 553 nie są objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie z aktualnym sposobem użytkowania oraz Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Ładzice, nieruchomość znajduje się w terenach oznaczonych jako: tereny upraw rolnych. Nieruchomość gruntowa jest niezabudowana, nieogrodzona, porośnięta roślinnością trawiastą. W zasięgu działki ewidencyjnej 138 dostęp do sieci wodociągowej, sieci energii elektrycznej. Nad terenem działki ewidencyjnej nr 138 przebiegają linie energetyczne. Działki ewidencyjne 138, 201, 553 posiadają bezpośredni dostęp do drogi publicznej. Kształt działek stosunkowo regularny, wydłużony. Teren stosunkowo płaski. Sąsiedztwo stanowią tereny rolne, zielone.

Suma oszacowania wynosi 40 700,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 30 525,00 zł.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 08:00 do godz. 14:00. W systemie teleinformatycznym udostępnia się natomiast protokół opisu i oszacowania.

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 4 070,00 zł.

Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika 80 1050 1142 1000 0090 3188 1585 najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu.

Sprzedaż dokonywana jest w drodze licytacji elektronicznej. Uczestnictwo w przetargu wymaga założenia konta w systemie teleinformatycznym obsługującym licytacje elektroniczne dostępnym pod adresem https://elicytacje.komornik.pl/ oraz przystąpienia do przetargu na dwa dni robocze przed jego rozpoczęciem. Licytant składa rękojmię najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu, a jeżeli bierze udział w licytacji jako pełnomocnik innej osoby, to przedkłada dodatkowo swoje umocowanie. Udział jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Na podstawie art. 9864 § 2 kpc warunkiem udziału w przetargu jest utworzenie indywidualnego konta w systemie teleinformatycznym.

Licytacje wyżej wymienionych nieruchomości odbywają się w trybie elektronicznym i zakończą się w dniu: 12.06.2025 o godzinie: 10:00. Na podstawie art. 9867po § 31 kpc, jeżeli w ciągu 5 minut przed planowanym terminem zakończenia przetargu zgłoszono postąpienie, termin ten ulega odroczeniu o 5 minut. Jeżeli w dodatkowym czasie zgłoszono dalsze postąpienie, termin zakończenia przetargu podlega każdorazowo odroczeniu o kolejne 5 minut, aż do momentu gdy ustaną postąpienia.