Wróć do listy

Huta Mińska, mazowieckie

433 950 zł
2 724 zł/m2
Dom 159,30 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 433 950 zł
Miasto Huta Mińska
Powierzchnia 159,30 m2
Województwo mazowieckie
Ulica Długa 16
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 57 860 zł
Numer oferty 429655X1006252013
Termin wpłaty wadium 03-06-2025 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Mińsku Mazowieckim Mateusz Zarębski Kancelaria Komornicza nr XI w Mińsku Mazowieckim na podstawie art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie Km 1341/21 w dniu 04-06-2025 o godz. 13:00 w budynku Sądu Rejonowego w Mińsku Mazowieckim z siedzibą przy Stefana Okrzei 14, 05-300 Mińsk Mazowiecki, odbędzie się pierwsza licytacja:

- nieruchomości, której właścicielem jest położonej przy Długa 16,Huta Mińska, 05-300 Mińsk Mazowiecki, dla której Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim V Wydział Ksiąg Wieczystych (adres: ul. ul. Okrzei 14, Mińsk Mazowiecki, 05-300 Mińsk Mazowiecki) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Przedmiotem licytacji jest działka nr 60/1, stanowiąca nieruchomość gruntową zabudowaną, zlokalizowana jest w północnej części wsi, przy ul. Długiej o nawierzchni bitumicznej, w odległości ok. 800 m od centrum miejscowości i drogi wojewódzkiej nr 802. Bezpośrednie sąsiedztwo nieruchomości stanowi zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna, dalej tereny leśne. Działka o powierzchni 0,0580 ha, w kształcie prostokąta, stanowi teren płaski, nieutwardzony, ogrodzony od frontu ogrodzeniem z przęseł konstrukcji stalowej wypełnionych sztachetami drewnianymi, z furtką i bramą rozwieraną, konstrukcji jak przęsła. Od północy i południa działka ogrodzona jest siatką stalową rozpiętą na stalowych słupkach, zaś od strony wschodniej brak ogrodzenia. Na działce posadowiony jest wolnostojący, częściowo podpiwniczony, parterowy z użytkowym poddaszem, murowany budynek mieszkalny jednorodzinny. Teren działki uzbrojony jest w sieć elektroenergetyczną oraz wodociągową, kanalizacja lokalna. Nieruchomość posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej – ul. Długiej. Budynek mieszkalny jednorodzinny, wolnostojący, częściowo podpiwniczony, parterowy z użytkowym poddaszem. Budynek wzniesiony w końcu lat 90-tych ubiegłego wieku (wg oświadczenia dłużniczki 1997 rok), wykonany jest w technologii tradycyjnej murowanej, przykryty dachem dwuspadowym, pokrytym blachodachówką. Obiekt wyposażony jest w instalację elektroenergetyczną, wodociągową, kanalizacyjną, centralnego ogrzewania i ciepłej wody. Szacowany budynek posiada następujące wskaźniki powierzchniowe (ustalone w oparciu o pomiary inwentaryzacyjne dokonane podczas oględzin nieruchomości): - powierzchnia zabudowy: 92,0 m2 - powierzchnia użytkowa (netto): 159,3 m2 - powierzchnia całkowita: 210,0 m2 Budynek nie posiada ukończonych prac wykończeniowo-instalacyjnych. Pomieszczenia na poddaszu budynku bez okładzin podłóg, bez tynków i okładzin ścian, drzwi wewnętrznych. Na poddaszu rozprowadzona jest instalacja elektryczna oraz wyprowadzone przewody instalacji wod.-kan. Do wykonania pozostały okładziny podłóg i schodów, tynki i okładziny ścian, okładziny części sufitów z płyty GKF, malowanie, montaż drzwi wewnętrznych wraz z ościeżnicami, rozprowadzenie instalacji wod.-kan. oraz centralnego ogrzewania i montaż odbiorników i armatury, montaż osprzętu instalacji elektrycznej. Z robót zewnętrznych do wykonania pozostały tynki elewacyjne, obłożenie gresem schodów i tarasu, wykonanie balustrad.

Suma oszacowania wynosi 578 600,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 433 950,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 57 860,00 zł.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 08:00 do godz. 16:00. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w siedzibie Sądu Rejonowego w Mińsku Mazowieckim ul. Stefana Okrzei 14, 05-300 Mińsk Mazowiecki.

Zgodnie z art. 962 kpc licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Rękojmię należy złożyć na konto komornika: BGŻ BNP PARIBAS 03 1600 1462 1816 0132 8000 0001.

Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika.

Historyczne ceny