Chorzów, śląskie
Szczegóły
Opis
ogłasza
I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż prawa własności nieruchomości zabudowanej, stanowiącej własność Miasta Chorzów, położonej w Chorzowie przy ulicy 3 – go Maja 25
Dane geodezyjne: działka nr 14/5 o powierzchni 213 m², XXXX/XXXXXXXX/X.
Dział III i IV ww. ksiąg wieczystych nie zawierają wpisów.
Teren działki znajduje się w zachodniej części miasta w sąsiedztwie zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej z lokalami użytkowymi na parterze. W niedalekiej odległości znajduje się kościół parafialny. Zespół Szkół Specjalnych nr 3 oraz II Liceum Ogólnokształcące. Brak w bliskiej odległości wielkopowierzchniowych obiektów handlowo-usługowych. Brak w bliskiej odległości dostępu do ważnych szlaków komunikacyjnych. Działka gruntowa zabudowana budynkiem o charakterze handlowo – usługowym (pawilon handlowy) o powierzchni 97 m2 w złym stanie technicznym. Teren działki nieogrodzony. Teren działki posiada kształt regularny zbliżony do kwadratu. Teren uzbrojony w sieć energetyczną, wodociągową, kanalizacyjną. Działka posiada dostęp do drogi publicznej przez działkę sąsiadującą. Występują pewne uciążliwości związane z bezpośrednim sąsiedztwem linii tramwajowej generującej hałas.
Przeznaczenie: MW,U/R,G – tereny zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej, tereny usług.
Cena wywoławcza prawa własności nieruchomości – 600.000,00 zł.
Sprzedaż nieruchomości zwolniona jest z opodatkowania podatkiem VAT, na podstawie art. 43 ust.1 pkt 10 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.
Cena sprzedaży nieruchomości uzyskana w przetargu, winna być wpłacona w całości przed zawarciem umowy notarialnej.
Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest:
1. Wpłacenie wadium w formie pieniężnej w wysokości 60.000,00 zł, najpóźniej do dnia 12.06.2025 r., przelewem na konto: Urząd Miasta Chorzów Miasto na prawach powiatu, ul. Rynek 1, 41 – 500 Chorzów, ING Bank Śląski S.A. Nr 75 1050 1214 1000 0010 0000 3671, przy czym za datę wniesienia wadium uznaje się datę wpływu środków pieniężnych na wskazany powyżej rachunek bankowy. Tytuł wpłaty wadium winien jednoznacznie wskazywać uczestnika przetargu oraz nieruchomość której wpłata dotyczy. Wadium wpłacone przez oferenta, który przetarg wygra zostanie zaliczone na poczet ceny nabycia nieruchomości. Osobom, które przetargu nie wygrały, wadium zostanie zwrócone nie później niż przed upływem trzech dni od dnia zamknięcia przetargu. Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się uczestnika, który przetarg wygra, od zawarcia umowy.
2. Złożenie oświadczenia na stosownym druku (druk do pobrania w Urzędzie Miasta Chorzów), najpóźniej do dnia 12.06.2025 r., do godziny 15:00 w Urzędzie Miasta Chorzów, ul. Rynek 1, IV piętro, pok. 425.
Przetarg na sprzedaż ww. nieruchomości odbędzie się w dniu 17 czerwca 2025 r. o godz. 10:30 w Urzędzie Miasta Chorzów, ul. Rynek 1, II piętro, pok. 425.
Historyczne ceny
Rodzaje nieruchomości
Skontaktuj się
{% if source == 'fb' %} +48 512 704 562 {% else %} +48 515 990 475 {% endif %}
Powiadomienia o najlepszych ofertach
Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!
Białystok
Bielsko-Biała
Bydgoszcz
Bytom
Częstochowa
Gdańsk
Gdynia
Gliwice
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Olsztyn
Poznań
Radom
Rzeszów
Sosnowiec
Szczecin
Toruń
Warszawa
Wrocław
Zabrze
Zielona Góra
Dolnośląskie
Kujawsko-Pomorskie
Lubelskie
Lubuskie
Łódzkie
Małopolskie
Mazowieckie
Opolskie
Podkarpackie
Podlaskie
Pomorskie
Śląskie
Świętokrzyskie
Warmińsko-Mazurskie
Wielkopolskie
Zachodniopomorskie