Wróć do listy

Zawichost, świętokrzyskie

124 611 zł
124 611 zł/m2
Obiekt 1,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 124 611 zł
Miasto Zawichost
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo świętokrzyskie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 16 615 zł
Numer oferty 427249X1000617161
Termin wpłaty wadium 05-06-2025 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Sandomierzu Ilona Pawlik-Kryj Kancelaria Komornicza nr IV w Sandomierzu na podstawie art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie Km 2062/22 km 897/24 w dniu 06-06-2025 o godz. 13:00 w budynku Sądu Rejonowego w Sandomierzu z siedzibą przy Dobkiewicza 8A, 27-600 Sandomierz, sala nr III, odbędzie się pierwsza licytacja:

- nieruchomości, której właścicielem jest położonej przy 27, 27-630 Zawichost, dla której Sąd Rejonowy w Sandomierzu (adres: ul. 2a, Sandomierz, 27-600 Sandomierz) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
nieruchomość posiada księgę wieczystą w Wydziale Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Sandomierz nr KW XXXX/XXXXXXXX/X w skład, której wchodzi działka 1116 o pow. 3,3910 ha, kształcie prostokąta, w części gruntu o powierzchni 0,11 ha zabudowana budynkiem gospodarczym o powierzchni zabudowy 94 m2 a w pozostałej części gruntu o powierzchni 3,2810 ha stanowi sad jabłoniowy. Działka posiada dostęp do drogi asfaltowej. Licytacja odbywać się będzie z uwzględnieniem przepisów ustawy z dnia 11 kwietnia 2003 roku o kształtowaniu ustroju rolnego. Zgodnie z treścią przepisu art. 4 ust 1 pkt 3 ustawy z dnia 11 kwietnia 2003 roku o kształtowaniu ustroju rolnego Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zawiadomiony zostanie o nabyciu nieruchomości - w celu umożliwienia KOWR realizacji prawa nabycia nieruchomości.

Suma oszacowania wynosi 166 148,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 124 611,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 16 614,80 zł.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 09:00 do godz. 18:00. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w siedzibie Sądu Rejonowego w Sandomierzu ul. Dobkiewicza8A, 27-600 Sandomierz.

Zgodnie z art. 962 kpc licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Rękojmię należy złożyć na konto komornika: PKO BP 14102026290000990204221289.

Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika.

Historyczne ceny