Wróć do listy

Linów, świętokrzyskie

115 533 zł
115 533 zł/m2
Dom 1,00 m2 Licytacja komornicza E-Licytacja Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 115 533 zł
Miasto Linów
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo świętokrzyskie
Ulica 131
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 15 400 zł
Numer oferty 422012X988352107
Termin wpłaty wadium 02-05-2025 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym  w Sandomierzu

Jacek Korman

Kancelaria Komornicza, Żeromskiego 25,  Sandomierz,   27-600 Sandomierz

tel. 158321194 / fax. 158321194

Sygnatura: Km 1067/16

OBWIESZCZENIE O DRUGIEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

 

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Sandomierzu podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie Km 1067/16 w dniu: 07.05.2025 o godzinie: 12:00 rozpocznie się w trybie ustalonym w art.  9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) druga licytacja w trybie elektronicznym następujących nieruchomości: 

- nieruchomości położonej przy  Linów 131,Linów,  27-630 Zawichost, dla której Sąd Rejonowy w Sandomierzu Wydział Ksiąg Wieczystych  (adres: ul.  ul. Kościuszki 2a, Sandomierz, 27-600 Sandomierz)   prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Opis nieruchomości:
1) Oznaczenie nieruchomości, jej granice, obszar, oznaczenie księgi wieczystej.

Właścicielem przedmiotowej nieruchomości jest dłużnik Nieruchomość posiada urządzoną księgę wieczystą prowadzoną przez Sąd Rejonowy w Sandomierzu XXXX/XXXXXXXX/X.
Nieruchomość składa się z działek:

działka o numerze ewidencyjnym 782/2, grunty orne o powierzchni 0,96 ha
Klasa bonitacyjna: łąki trwałe Ł VI o powierzchni 0,01 ha, nieużytki N o powierzchni 0,02 ha, grunty orne R IIIb o powierzchni 0,21 ha, grunty orne R IVa o powierzchni 0,14 ha, grunty orne R IVb o powierzchni 0,07 ha, grunty orne R V o powierzchni 0,51 ha.
Działka o charakterze rolnym, porośnięta samosiejkami, nie użytkowana, odłogowana. Posiada dojazd do drogi publicznej. Działka nieuzbrojona.
Oszacowano na kwotę 12 800,00 zł.

działka o numerze ewidencyjnym 783, grunty orne o powierzchni 0,30 ha
Klasa bonitacyjna: lasy Ls V o powierzchni 0,30 ha.
Działka leśna, porośnięta samosiejkami, drzewostan nie przedstawia wartości gospodarczej. Posiada dojazd do drogi publicznej. Działka nieuzbrojona.
Oszacowano na kwotę 2 300,00 zł.

działka o numerze ewidencyjnym 1568, grunty rolne zabudowane, oraz grunty orne o powierzchni 2,38 ha
Klasa bonitacyjna: grunty rolne zabudowane Br-RIVa o powierzchni 0,30 ha, grunty orne R IVb o powierzchni 2,08 ha.
Na działce znajduje się dom parterowy, murowany składający się z kuchni, dwóch pokoi i kotłowni. Brak łazienki. Standard wykończenia niski. Budynek wyposażony w instalację elektryczną, wodociągową, ogrzewanie z pieca na paliwo stałe. W budynku zamieszkuje dłużnik, wraz z matką i rodzeństwem.
Budynek gospodarczy, wolnostojący z pustaka szarego z posadzkami betonowymi.
Budynek wolnostojący w technologii drewniano-murowanej typu stodoła.
Budynek mieszkalny, składający się z dwóch pomieszczeń, pokój i kuchnia nieotynkowana. Stan techniczny dobry.
Działka wyposażona jest w sieć wodociągową i energetyczną
Oszacowano na kwotę 154 000,00 zł.

działka o numerze ewidencyjnym 1740, grunty orne o powierzchni 0,30 ha
Klasa bonitacyjna: grunty orne R IIIa o powierzchni 0,13 ha, grunty orne R IVb o powierzchni 0,17 ha.
Działka o charakterze rolnym, porośnięta zaniedbanymi krzewami porzeczek, nie użytkowana, odłogowana. Posiada dojazd do drogi publicznej. Działka nieuzbrojona.
Oszacowano na kwotę 4 200,00 zł.

2) Budowle i inne urządzenia ze wskazaniem ich przeznaczenia gospodarczego oraz przynależności nieruchomości, jak również zapasy objęte zajęciem.

Na działce o numerze ewidencyjnym 1568 znajdują się cztery budynki:
budynek mieszkalny, jednokondygnacyjny o powierzni zabudowy 56 m2, rok budowy 1967
budynek gospodarczy, jednokondygnacyjny o powierzchni zabudowy 56 m2, rok budowy 1967
budynek gospodarczy, jednokondygnacyjny o powierzchni zabudowy 106 m2, rok budowy 1967
Na posesji posadowiony jest jeszcze parterowy, niewykończony budynek mieszkalny, murowany, jednokondygnacyjny o powierzchni zabudowy 40 m2, rok budowy 1990. Budynek nieuwzględniony w kartotece budynków.

Suma oszacowania wynosi 173 300,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 115 533,33 zł.  

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 12:00 do godz. 13:00. W systemie teleinformatycznym udostępnia się natomiast protokół opisu i oszacowania.

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 17 330,00 zł.

Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika 06 16001462 1833 0131 1000 0001 najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. 

Sprzedaż dokonywana jest w drodze licytacji elektronicznej. Uczestnictwo w przetargu wymaga założenia konta w systemie teleinformatycznym obsługującym licytacje elektroniczne dostępnym pod adresem https://elicytacje.komornik.pl/  oraz przystąpienia do przetargu na dwa dni robocze przed jego rozpoczęciem. Licytant składa rękojmię najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu, a jeżeli bierze udział w licytacji jako pełnomocnik innej osoby, to przedkłada dodatkowo swoje umocowanie. Udział jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu. 

Na podstawie art.  9864 §  2 kpc warunkiem udziału w przetargu jest utworzenie indywidualnego konta w systemie teleinformatycznym. 

Licytacje wyżej wymienionych nieruchomości odbywają się w trybie elektronicznym i  zakończą się w dniu:  14.05.2025 o godzinie: 12:00. Na podstawie art. 9867po § 31 kpc, jeżeli w ciągu 5 minut przed planowanym terminem zakończenia przetargu zgłoszono postąpienie, termin ten ulega odroczeniu o 5 minut. Jeżeli w dodatkowym czasie zgłoszono dalsze postąpienie, termin zakończenia przetargu podlega każdorazowo odroczeniu o kolejne 5 minut, aż do momentu gdy ustaną postąpienia.