Wróć do listy

Kiełpiny, wielkopolskie

220 120 zł
1 511 zł/m2
Dom 145,70 m2 Licytacja komornicza E-Licytacja Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 220 120 zł
Miasto Kiełpiny
Powierzchnia 145,70 m2
Województwo wielkopolskie
Ulica 109b
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 91 100 zł
Numer oferty 420012X983668107
Termin wpłaty wadium 15-04-2025 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym  w Wolsztynie

Dawid Wątrucki

Kancelaria Komornicza, Doktora Kocha 39A,  Wolsztyn,   64-200 Wolsztyn

tel. 684114124 / fax. 684141076

Sygnatura: Km 1296/24

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

 

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Wolsztynie Dawid Wątrucki Kancelaria Komornicza nr III podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie Km 1296/24 w dniu: 18.04.2025 o godzinie: 12:00 rozpocznie się w trybie ustalonym w art.  9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) pierwsza licytacja w trybie elektronicznym następujących nieruchomości: 

- nieruchomości położonej przy  Kiełpiny 109b, 64-232 Kiełpiny, dla której Sąd Rejonowy w Wolsztynie IV Wydział Ksiąg Wieczystych  (adres: ul.  ul. Poniatowskiego 5, Wolsztyn, 64-200 Wolsztyn)   prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Opis nieruchomości:
prawo własności nieruchomości gruntowej składającej się z tworzących funkcjonalną całość działek: nr 208/19 i nr 549/1 o łącznej pow. 0,34ha zabudowanym obecnie niezamieszkałym budynkiem mieszkalnym parterowym wolnostojącym niepodpiwniczonym z dachem dwuspadowym i poddaszem użytkowym o pow. zabudowy 145,70m2 + taras 18,20m2 + schody wejściowe 6,80m2 – łączna pow. zab. 170,70m2 oraz nietrwale związanym z gruntem budynkiem gospodarczym pełniącym równiez funkcję garażową, nieruchomość uzbrojona w sieć energetyczną, wodociągową, kanalizacyjną oraz gazową

Suma oszacowania wynosi 911 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 683 250,00 zł.  

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 14:00. W systemie teleinformatycznym udostępnia się natomiast protokół opisu i oszacowania.

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 91 100,00 zł.

Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika 21203000451110000003010510 najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. 

Sprzedaż dokonywana jest w drodze licytacji elektronicznej. Uczestnictwo w przetargu wymaga założenia konta w systemie teleinformatycznym obsługującym licytacje elektroniczne dostępnym pod adresem https://elicytacje.komornik.pl/  oraz przystąpienia do przetargu na dwa dni robocze przed jego rozpoczęciem. Licytant składa rękojmię najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu, a jeżeli bierze udział w licytacji jako pełnomocnik innej osoby, to przedkłada dodatkowo swoje umocowanie. Udział jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu. 

Na podstawie art.  9864 §  2 kpc warunkiem udziału w przetargu jest utworzenie indywidualnego konta w systemie teleinformatycznym. 

Licytacje wyżej wymienionych nieruchomości odbywają się w trybie elektronicznym i  zakończą się w dniu:  25.04.2025 o godzinie: 12:00. Na podstawie art. 9867po § 31 kpc, jeżeli w ciągu 5 minut przed planowanym terminem zakończenia przetargu zgłoszono postąpienie, termin ten ulega odroczeniu o 5 minut. Jeżeli w dodatkowym czasie zgłoszono dalsze postąpienie, termin zakończenia przetargu podlega każdorazowo odroczeniu o kolejne 5 minut, aż do momentu gdy ustaną postąpienia.