Wróć do listy

Szczeglino, zachodniopomorskie

10 508 zł
10 508 zł/m2
Obiekt 1,00 m2 Licytacja komornicza Udział % E-Licytacja Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 10 508 zł
Miasto Szczeglino
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo zachodniopomorskie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 1 401 zł
Numer oferty 418041X979052025
Termin wpłaty wadium 25-04-2025 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Koszalinie podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie Km 3612/23 w dniu: 30.04.2025 o godzinie: 13:00 rozpocznie się w trybie ustalonym w art. 9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) pierwsza licytacja w trybie elektronicznym następujących nieruchomości:

- ułamkowej części nieruchomości położonej przy .,Szczeglino, 76-004 Sianów, dla której Sąd Rejonowy w Koszalinie VI Wydział Ksiąg Wieczystych (adres: ul. ul. Władysława Andersa 34, Koszalin, 75-950 Koszalin) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Opis nieruchomości:
Przedmiotem przetargu jest udział w wysokości 167/1000 części nieruchomości gruntowej zabudowanej dwoma małymi budynkami gospodarczymi o pow. zabudowy 60 m2 i 19 m2, zlokalizowana w miejscowości Szczeglino, gminie Sianów, powiecie koszalińskim, woj. zachodniopomorskim, stanowiąca działkę gruntu nr 3/13 w obr. Szczeglino o powierzchni 0,7120 ha i użytkach: Lzr-RVI – 0,6754 ha i Br-RVI – 0,0366 ha.

Suma oszacowania wynosi 14 011,30 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 10 508,47 zł.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 15:00. W systemie teleinformatycznym udostępnia się natomiast protokół opisu i oszacowania.

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 1 401,13 zł.

Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika 81 2030 0045 1110 0000 0403 0840 najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu.

Sprzedaż dokonywana jest w drodze licytacji elektronicznej. Uczestnictwo w przetargu wymaga założenia konta w systemie teleinformatycznym obsługującym licytacje elektroniczne dostępnym pod adresem https://elicytacje.komornik.pl/ oraz przystąpienia do przetargu na dwa dni robocze przed jego rozpoczęciem. Licytant składa rękojmię najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu, a jeżeli bierze udział w licytacji jako pełnomocnik innej osoby, to przedkłada dodatkowo swoje umocowanie. Udział jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Na podstawie art. 9864 § 2 kpc warunkiem udziału w przetargu jest utworzenie indywidualnego konta w systemie teleinformatycznym.

Licytacje wyżej wymienionych nieruchomości odbywają się w trybie elektronicznym i zakończą się w dniu: 07.05.2025 o godzinie: 13:00. Na podstawie art. 9867po § 31 kpc, jeżeli w ciągu 5 minut przed planowanym terminem zakończenia przetargu zgłoszono postąpienie, termin ten ulega odroczeniu o 5 minut. Jeżeli w dodatkowym czasie zgłoszono dalsze postąpienie, termin zakończenia przetargu podlega każdorazowo odroczeniu o kolejne 5 minut, aż do momentu gdy ustaną postąpienia.