Wróć do listy

Żylice, wielkopolskie

88 000 zł
Działka 0.7438 ha 2 działek Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 88 000 zł
Miasto Żylice
Powierzchnia 0.7438 ha
Województwo wielkopolskie
Liczba działek 2
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 17 600 zł
Numer oferty 416842X976243967
Termin wpłaty wadium 01-04-2025 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Rawiczu Paweł Kasprowiak Kancelaria Komornicza nr I w Rawiczu podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie GKm 48/19 w dniu 02-04-2025 o godz. 11:00 w kancelarii komornika mieszczącej się pod adresem: 63-900 Rawicz, ul. Sarnowska 2, rozpocznie się w trybie ustalonym w art. 10136 w zw. z art. 867 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc), druga licytacja nieruchomości:

- nieruchomości, której właścicielem jest położonej przy .,Żylice, 63-900 Rawicz, dla której Sąd Rejonowy w Rawiczu IV Wydział Ksiąg Wieczystych (adres: ul. Ul. Buszy 1, Rawicz, 63-900 Rawicz) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Opis nieruchomości:
Nieruchomość stanowi grunt niezabudowany, na nieruchomość składają się dwie działki gruntu oznaczone w ewidencji nr 14 o pow.3222,00 m.kw. oraz działka oznaczona w ew. nr 15 o powierzchni 4216,00 m.kw.Nieruchomość zapisana jest w rejestrze gruntów prowadzonym przez Starostę Rawickiego: województwo wielkopolskie, powiat Rawicki, jednostka ewidencyjna Gmina Rawicz, obręb ewidencyjny: 302205_5.0022, Żylice, miejscowość Żylice. Dla przedmiotowej nieruchomości nie obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego(mpzp.). Zgodnie z art. 154 ust.2 oraz 3 uogn z 21.08.1997r. w przypadku braku planu miejscowego, przeznaczenie nieruchomości ustala się na podstawie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, w przypadku braku planu miejscowego oraz decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu uwzględnia się faktyczny sposób użytkowania nieruchomości lub ustalenia planu ogólnego gminy( przez plan ogólny gminy należy rozumieć studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy). W przedmiocie wyceny Burmistrz Gminy Rawicz wydał decyzję o warunkach zabudowy. Dla terenu działki o nr ew. 14, obręb Żylice, została wydana decyzja o warunkach zabudowy zn. GGPPiOŚ .7331-225/09 z 28.12.2009r. dla inwestycji polegającej na budowie budynku mieszkalnego, budynku gospodarczego wraz z infrastrukturą techniczną. Dla terenu działki o nr ew. 14, obręb Żylice, została wydana decyzja o warunkach zabudowy zn. GGPPiOŚ .7331-226/09 z 28.12.2009r. dla inwestycji polegającej na budowie budynku mieszkalnego, budynku gospodarczego wraz z infrastrukturą techniczną.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 09:00 do godz. 18:00.

Suma oszacowania wynosi 176 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 1/2 sumy oszacowania i wynosi 88 000,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 17 600,00 zł.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Zgodnie z art. 8671 § 1 kpc przystępujący do przetargu jest obowiązany złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Warunkiem udziału w licytacji jest złożenie rękojmi.
Rękojmię można wpłacić gotówką w kancelarii komornika lub na rachunek bankowy komornika: PKO BP S.A. Oddział 1 w Gostyniu 07 1020 3121 0000 6402 0035 8119.
Rękojmi nie składa się, jeżeli suma oszacowania jest niższa niż pięć tysięcy złotych.

Historyczne ceny