Wróć do listy

Łękno, wielkopolskie

755 760 zł
7 232 zł/m2
Dom 104,50 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 755 760 zł
Miasto Łękno
Powierzchnia 104,50 m2
Województwo wielkopolskie
Ulica Doliwiec Leśny 6L
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 100 768 zł
Numer oferty 416476X975386795
Termin wpłaty wadium 14-04-2025 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym  w Środzie Wielkopolskiej

Agnieszka, Rita Herda

Kancelaria Komornicza, Stanisława Staszica 26,  Środa Wlkp.,   63-000 Środa Wlkp.

tel. 61 306 70 20 / fax. 61 286 49 54

Sygnatura: Gkm 2/23

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Środzie Wielkopolskiej Agnieszka Rita Herda na podstawie art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie Gkm 2/23 w dniu 15-04-2025 o godz. 09:00 w budynku Sądu Rejonowego w Środzie Wielkopolskiej z siedzibą przy Stary Rynek 6, 63-000 Środa Wlkp., sala Sala nr. 4, odbędzie się pierwsza licytacja:

- nieruchomości, której  właścicielem jest PIERWSZA LICYTACJA NIERUCHOMOŚCI nr KW XXXX/XXXXXXXX/X i XXXX/XXXXXXXX/X  położonej przy  DOLIWIEC LEŚNY 6L,Łękno,  63-020 ZANIEMYŚL, dla której Sąd Rejonowy w Środzie Wielkopolskiej  (adres: ul.  DOLIWIEC LEŚNY 6L, Łękno, 63-020 Zaniemyśl)   prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X i XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
pierwsza licytacja nieruchomości stanowiącej działki ewidencyjne nr 9/6 i 9/7 o łącznej powierzchni 961 m2 zabudowane budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym w zabudowie wolnostojącej o pow. użytkowej 104,50 m2 (parter z poddaszem użytkowym) w skład nieruchomości wchodzą jeszcze budynki dodatkowe: drewutnia o pow. 6,99 m2; altana drewniana o pow 14,14 m2 i wiata na samochód o pow. 32,19m2

Suma oszacowania wynosi 1 007 680,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 755 760,00 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 100 768,00 zł.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 07:30 do godz. 15:30. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w siedzibie Sądu Rejonowego w Środzie Wielkopolskiej ul. Stary Rynek6, 63-000  Środa Wlkp.. 

Zgodnie z art. 962 kpc licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.  

Rękojmię należy złożyć na konto komornika: Santander Bank Polska 1Oddział w Środzie Wlkp 95 10901418 0000 0001 4779 5452.

Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. 

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.